لینکدین چیست و چه کاربردی دارد؟ همه چیز در مورد linkedin؟

فهرست محتوای مطالب

مقدمه

اگر نگاهی به زندگی امروزی خود بیندازیم، می‌بینیم بخش بزرگی از ساعات روز و شب ما به ابزارهای آنلاین گوناگون اختصاص‌یافته است. اما تمامی این پلتفرم‌ها، صرفاً ابزاری برای سرگرمی نیستند و گاهی می‌توان از آن‌ها برای مقاصد مهم‌تری نیز استفاده کرد. این  شبکه اجتماعی حرفه‌ای باهدف بهبود کسب‌وکارها و آشنایی افراد با یکدیگر در حوزه‌های مختلف شغلی ایجاد شده است و برخلاف شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند فیس‌بوک و توییتر که بیشتر بر زندگی شخصی تمرکز دارند، لینکدین تماماً بر شبکه‌های مشاغل حرفه‌ای متمرکز است. همچنین محتواهایی که در linkedin به اشتراک گذاشته می‌شوند با محتوای سایر شبکه‌ها تفاوت زیادی دارند. در این شبکه، محتواهای متنی و تصویری همگی در مورد شرکت‌ها، حرفه‌ها، آموزش‌ها و به‌طورکلی مرتبط با فضای کسب‌وکارها به اشتراک گذاشته می‌شوند

اگر شما قبلاً به دنبال حرفه‌ای‌های شغل خود بودید، باید انجمن‌ها و به‌قول‌معروف پاتوق‌های آنان را پیدا می‌کردید و بعد در آنجا حضور پیدا می‌کردید که این کار سه تا مشکل داشت: پیداکردن این محافل خیلی سخت زیرا در همه شهرها اصلاً چنین محافلی یا ممکن بود افرادی با تخصص موردنیاز شما نباشد، هرکسی اجازه ورود به این گروه‌ها را نداشت و همچنین تعداد افراد آن محدود بودند. اما در لینکدین علاوه بر اینکه می‌توانید حرفه‌ای‌ها فعالیت و شغل خود را پیدا کنید، با متخصصین دیگر رشته‌ها در ارتباط باشید و بتوانید با آن‌ها در ارتباط باشید و تقریباً می‌توان گفت که یک محفل و مکانی است که ارتباط در آن 24 ساعته است و هیچ محدودیت زمانی برای آن تعریف نشده است. این شبکه اجتماعی با ارائه امکانات متعدد از جمله ایجاد پروفایل حرفه‌ای، برقراری ارتباط با صنایع مختلف و اشتراک محتواهای مرتبط، به کاربران این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های خود را به بهترین شکل ممکن در سراسر جهان به نمایش بگذارند. در واقع لینکدین فرصتی بی‌نظیر برای رشد حرفه‌ای و شناخت نیازهای بازار کار است

برای کار با سایت لینکدین یا پروفایل لینکدین تنها کافی است کمی نحوه کارکردن با آن را یاد بگیرید و با بخش‌های مختلفش آشنا شوید. در ادامه متن، می‌خواهیم شما را با این ابزار آنلاین مفید، بیشتر آشنا کنیم و نحوه استفاده از آن را برایتان به طور کامل شرح دهیم تا دستی به‌ظاهر پروفایل خود بکشید و اطلاعات مناسبی از خود در آن درج کنید پس از آن هم می‌بایست در دنیای بزرگی که توسط افراد مختلف شکل‌گرفته به دنبال افرادی بگردید که علایق مشترکی با آن‌ها دارید. با پیشتاز وب وی پی  همراه باشید.

تاریخچه لینکدین

لینکدین در سال 2002 توسط رید هافمن تأسیس شد و در سال 2003 راه اندازی شد. در اوایل رشد آن کند بود، اما در پایان سال 2003 شتاب گرفت. در سال 2004، ویژگی های جدیدی مانند امکان آپلود آدرس برای دعوت از دیگران و معرفی گروه ها و شرکا را معرفی کرد. در آن زمان یک میلیون نفر عضو داشت.مشاغل و اشتراک ها در سال 2005 معرفی شدند. تعداد اعضا به چهار میلیون نفر افزایش یافت. در سال 2006، لینکدین پروفایل های عمومی را به عنوان سابقه شغلی فعلی و گذشته شما راه اندازی کرد. در سال 2007، رید هافمن کنار رفت و دن نای مسئولیت را بر عهده گرفت. تعداد اعضا به 17 میلیون نفر افزایش یافت. در سال 2008، لینکدین با افتتاح دفتر خود در لندن و راه اندازی نسخه اسپانیایی و فرانسوی وب سایت جهانی شد. در سال 2009، تعداد اعضا به بیش از 50 میلیون نفر رسید. جف وینر به عنوان مدیرعامل لینکدین به این شرکت پیوست.

در سال 2010، لینکدین با 90 میلیون عضو و 1000 کارمند در 10 دفتر در سراسر جهان به طرز شگفت انگیزی رشد کرد. در سال 2011، لینکدین به یک شرکت سهامی عام در بورس نیویورک تبدیل شد. تعداد اعضا به 135 میلیون نفر می رسد. سایت لینکدین در سال 2012 با تمرکز بر ساده تر کردن لینکدین و استفاده آسان تر طراحی شد. لینکدین در سال 2013 با 225 میلیون کاربر در سراسر جهان ده ساله شد. تا پایان سال 2014، لینکدین با بیش از 315 میلیون کاربر ثبت نام شده و بیش از 5000 کارمند در 27 شهر، به میزان قابل توجهی رشد کرد. به رشد خود ادامه می دهد و هر بار که به لینکدین وارد می شوند، ویژگی ها را اضافه می کند و تجربه بهتری را برای کاربران خود به ارمغان می آورد. در اواخر سال ۲۰۱۶، لینکدین از افزایش برنامه‌ریزی شده ۲۰۰ موقعیت جدید در دفتر خود در دوبلین خبر داد که باعث می‌شد تعداد کارمندان به ۱۲۰۰ نفر برسد.

از سال ۲۰۱۷، ۹۴٪ از بازاریابان B2B از لینکدین برای توزیع محتوا استفاده می‌کنند

بلافاصله پس از جذب لینکدین توسط مایکروسافت، در ۱۹ ژانویه ۲۰۱۷، نسخهٔ دسکتاپ جدید لینکدین معرفی شد. نسخهٔ جدید به منظور ایجاد یکپارچه سازی تجربه کاربر در تلفن همراه و دسک تاپ بود. برخی از تغییرات با توجه به بازخورد دریافت شده از برنامه تلفن همراه که قبلاً راه اندازی شده بود، انجام شد. ویژگی‌هایی که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گرفتند حذف شدند. به عنوان مثال، ویژگی‌های برچسب گذاری و فیلتر کردن مخاطب دیگر پشتیبانی نمی‌شوند

به دنبال راه‌اندازی رابط کاربری جدید (UI)، برخی از کاربران از ویژگی‌های از دست رفته که در نسخه قدیمی وجود داشت، کندی و اشکالات موجود در آن شکایت کردند. همه کاربران از جمله کاربران رایگان، پریمیوم، نسخه دسکتاپ و نسخه موبایل سایت با این مشکلات روبرو شدند.

در سال ۲۰۱۹، لینکدین در سراسر جهان از ویژگی Open for Business استفاده می‌کند که به فریلنسرها این امکان را می‌دهد در این سیستم عامل کشف شوندرویدادهای این برنامه در همان سال راه‌اندازی شد

در ژوئن 2020 (خرداد 1399) Ryan Roslansky به عنوان مدیر عامل لینکدین انتخاب شد. این فرد به عنوان نقش اصلی معامله 1.5 میلیارد دلاری لینکدین برای خرید Lynda.com یاد می شود.

با فراگیر شدن فناوری های هوش مصنوعی، لینکدین نیز به استفاده از آنها علاقه مند شده است. در همین راستا این شرکت ابزارهایی را با مدل زبانی GPT-4 به پروفایل کاربران اضافه کرده است. این ابزارها می توانند برای کاربران متن مورد نیاز جهت قرارگیری در بخش About پروفایل شان را تولید کنند!

ابزار هوش مصنوعی دیگر لینکدین که به تازگی از آن رونمایی شده، می تواند پیام هایی را برای شرکت های استخدام کننده از جانب جویندگان کار پیش نویس کند. همچنین لینکدین به کاربران خود اجازه می دهد تا اعتبار سوابق کاری خود را تأیید کنند و به این ترتیب اعتبار خود را نزد شرکت های استخدام کننده بالاتر ببرند.

چه کسی لینکدین را ساخته است؟(معرفی بنیانگذار شرکت لینکدین) 

لینکدین توسط سه فرد برجسته در عرصه فناوری و کسب‌وکار تأسیس شده است. رید هافمن، آلن بلو و کانین واینر، افرادی باتجربه و دانش گسترده در حوزه‌های فناوری اطلاعات و مدیریت کسب‌وکار، در سال 2002 این پلتفرم را تأسیس کردند.

هافمن، با تأسیس لینکدین، تلاش کرد تا یک فضای آنلاین فراهم شود که افراد مختلف می‌توانند در آن دانش، تجربیات و ارتباطات حرفه‌ای خود را تقویت کنند. این ایده اساس توسعه شبکه اجتماعی حرفه‌ای لینکدین بود و بعدها توانست در سراسر دنیا مورد استقبال قرار گیرد. امروزه بسیاری از شرکت‌ها برای استخدام نیروی کار خود از پلتفرم لینکدین استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های مهم لینکدین (قابلیت‌های لینکدین) چیست؟

از مزایای مهم لینکدین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 • با افراد هم‌حرفه در رشته‌های مختلف آشنا شوید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.
 • برای پیداکردن شغل یا استخدام نیرو متخصص از آن استفاده کنید.
 • پیداکردن دوست یا همکار قدیمی از آن استفاده کنید
 • ساخت رزومه آنلاین و پروفایل حرفه‌ای خود را ایجاد و مهارت‌ها و دستاوردهایتان را به نمایش بگذارید.
 • برند سازی شخصی و تولید محتواهای مرتبط با کسب‌وکار و حرفه‌های مختلف را مشاهده و به اشتراک بگذارید.
 • لینکدین یک محفل آنلاین 24 ساعته برای ارتباطات حرفه‌ای است که هیچ محدودیت زمانی و مکانی ندارد.
 • ارتباط با شرکت‌ها و کمپانی‌ها: همهٔ کمپانی‌های صاحب‌سبک و معروف در لینکدین اکانت خصوصی دارند و کافی است در صفحه آن‌ها عضو شوید یا پروفایلشان را به لیست دوستان خود اضافه کنید تا به‌سادگی با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و فعالیت آن‌ها را مشاهده کنید.

آیا لینکدین برای کسب‌وکار مناسب است

لینکدین به‌عنوان ابزاری حیاتی در جهت توسعه و افزایش دیده‌شدن کسب‌وکارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این شبکه حرفه‌ای به شما امکان می‌دهد تا با جامعه تخصصی کسب‌وکار خود ارتباط بگیرید و ارتباطات حرفه‌ای خود را با دیگر کسب‌وکارها بهبود دهید تا فرصت‌های جدیدی در این مسیر پیدا کنید. کسب‌وکارها می‌توانند به‌منظور کسب اعتبار در حوزه خود، به تولید محتوا در لینکدین بپردازند و با استفاده از تبلیغات موجود در لینکدین، به‌دقت به مخاطبین خود دسترسی پیدا کنند. لینکدین فرصت مناسبی برای گسترش دامنه تأثیر و شناخته‌شدن کسب و کارهاست، به ویژه در زمینه‌هایی که ارتباطات حرفه‌ای و شبکه‌سازی اهمیت زیادی دارد.

برای مثال، در صنعت دیجیتال مارکتینگ، لینکدین می‌تواند بستری مؤثر برای افزایش ارتباط با متخصصان، به‌اشتراک‌گذاری محتواهای مرتبط و جذب مشتریان جدید باشد. شرکت‌ها می‌توانند از طریق ساختن یک پروفایل حرفه‌ای و فعالیت مستمر در لینکدین، از این پلتفرم به‌عنوان ابزاری برای ارتباط با جامعه هدف خود در حوزه دیجیتال مارکتینگ، استفاده کنند.

مقاله داشتن اکانت لینکدین برای کسب و کارها چقدر اهمیت داره؟ هم میتواند کمک کننده باشد.

تاثیر لینکدین ( linkedin ) بر سئو سایت

لینکدین یکی از شبکه‌های اجتماعی مهم و تأثیرگذار بر سئو محسوب می‌شود. هر بک‌لینک از لینکدین نسبت به سایر بک‌لینک‌ها ارزش بیشتری دارد. این شبکه فضایی است که کاربران با تخصص‌های مختلف در آن به عضویت پرداخته و حرفه‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

اگر در سایت خود مقالات تخصصی قرار می‌دهید، بهترین شبکه برای به‌اشتراک‌گذاری مطالب، لینکدین است؛ زیرا در این شبکه همه به دنبال مطالب تخصصی هستند.

چرا از LinkedIn استفاده کنیم(چرایی استفاده از لینکدین)

اگر بخواهیم راجع به‌ضرورت استفاده از لینکدین یا چرایی استفاده از لینکدین سخن بگوییم باید گفت لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است که امکانات متعددی برای کسب‌وکارها و افراد شاغل فراهم می‌کنند که از جمله این موارد شامل موارد زیر است

 • ایجاد رزومه آنلاین:

با ثبت‌نام در لینکدین می‌توانید اطلاعات تکمیلی مانند مهارت‌ها، سوابق کاری و تحصیلات خود را در پروفایل کاربری قرار دهید که نقش یک رزومه آنلاین حرفه‌ای را ایفا می‌کند. این امر در پیداکردن شغل آتی و جذب توجه کارفرمایان تأثیر بسزایی دارد.

 • شبکه‌سازی و ارتباطات

در لینکدین می‌توانید با افراد هم‌رشته و هم حرفه خود ارتباط برقرار کنید و از آخرین اخبار و تحولات در حوزه فعالیت خود مطلع شوید. دوستان قدیمی خود را پیدا کنید و همچنین با عضویت در گروه‌های تخصصی، شبکه ارتباطی خود را گسترش دهید.

 • جستجوی شغل

لینکدین ابزار جستجوی شغل قدرتمندی دارد که امکان یافتن موقعیت‌های شغلی در سراسر دنیا را با فیلترهای مختلف فراهم می‌کند. برخی آگهی‌ها نیز قابلیت درخواست سریع  یا Easy apply را دارند.

 • برندسازی شخصی و شرکتی

با تولید محتوای ارزشمند در لینکدین می‌توانید تخصص و مهارت‌های خود را به دیگران اثبات کنید و برند شخصی خود را شکل دهید. همچنین برای شرکت‌ها این فضا فرصت‌های مناسبی برای معرفی و برندینگ فراهم می‌کند.

 • پایش نیروی کار و جذب نیروی متخصص

امروزه بسیاری از کسب‌وکارها برای پایش و استخدام کارمندان خود به سراغ پروفایل‌های لینکدین می‌روند. پرداخته و از آنها برای همکاری دعوت کنند. انتشار فرصت‌های شغلی در این شبکه نیز راهکار مناسبی است

 • فروش و بازاریابی

لینکدین همان‌طور که بیان شد، بهترین مکان در برای بهینه‌سازی سایت است. شما در آنجا می‌توانید پست‌های سایت خود را به اشتراک بگذارید که ازاین‌رو به افزایش فروش خدمات و محصولات خود کمک کنید

 • کمک گرفتن از دیگران

اگر شما در زمینه تخصص خود به مشکلاتی بر بخورید، لینکدین بهترین شبکه است که می‌توانید در آن اشکالات خود را در یک پست یا به‌صورت پیام خصوصی از افراد بپرسید.

قسمت‌های مختلف لینکدین(لینکدین از چه بخش هایی تشکیل شده است؟)

هنگام ورود به‌حساب کاربری خود در لینکدین با تب‌های گوناگونی در نوار بالایی صفحه مواجه خواهید شد در حقیقت لینکدین از قسمت‌های متنوعی تشکیل شده است که به کاربران امکان مدیریت پروفایل، ارتباطات، جستجوی شغل و ارسال پیام را می‌دهد. به همین دلیل بهتر است ابتدا با قسمت‌های مختلف  سایت لینکدین آشنا شوید مهم‌ترین بخش‌های لینکدین عبارت‌اند از:

·         پروفایل

پروفایل در لینکدین حکم رزومه دیجیتال کاربر را دارد که سایر کاربران لینکدین می‌توانند آن را مشاهده نمایند و هر زمانی که شخصی اقدام به بازدید از پروفایل شما کند، پیامی جهت آگاه‌سازی ارسال خواهد شد که حاوی اطلاعات بازدیدکننده از جمله شرکت کارفرمای وی خواهد بود البته راه‌هایی هم برای اینکه دیگران نفهمند که پروفایل لینکدین را مشاهده کردیم  وجود دارد و پروفایل لینکدین شامل اطلاعات شخصی مانند عکس و خلاصه‌ای از خودتان،  سوابق کاری، مدارک تحصیلی، مهارت‌ها زبان‌هایی که بلد هستید و … است. کاربران می‌توانند پروفایل خود را ویرایش و به‌روزرسانی کنند.

view-profile-linkedin1
view-profile-linkedin1

·         جستجو

نوار جستجوی لینکدین امکان جستجوی افراد، شرکت‌ها، موقعیت‌های شغلی و گروه‌ها و پستها و مقالات را فراهم می‌کند. نتایج جستجو با استفاده از فیلترهای مختلف قابل مرتب‌سازی هستند. لینکدین می‌تواند با توجه به سوابق جستجوی کاربر و عبارت‌های قبلی، اقدام به ارائه پیشنهادات مختلف مثل موقعیت‌های کاری، افراد و گروه‌های مرتبط کند. برای یادگیری سرچ پیشرفته در لینکدین آموش سرچ بولی لینکدین را ببینید

search-linkedin1-
search-linkedin1-

·         خانه (Home)

صفحه اصلی لینکدین که با نام خانه (Home) شناخته می‌شود. صفحه هوم لینکدین ، همان صفحه‌ای است که پس از ورود به‌حساب کاربری خود با آن مواجه خواهید شد. در این صفحه آپدیت‌های اخیر کانکشن‌ها و امکان پست‌کردن آپدیت‌های شخصی وجود دارد. همچنین مرکز پشتیبانی لینکدین در این بخش قرار دارد. شما می‌توانید به دو صورت قسمت Home را تنظیم کنید که نمایش داده شود: نمایش آخرین فعالیت‌های هر کاربر که چه پست‌هایی را قرار داده است، با چه افرادی ارتباط دوستی برقرار داده است و چه عکس‌هایی نیز لایک کرده است یا بر اساس بهترین پست‌ها که کاربران زیادی آن را لایک کرده یا کامنت گذاشته‌اند. برای اینکه بفهمید چطور بهینه‌سازی قسمت home  لینکدین را انجام دهید آموزشمدیریت، کنترل و بهینه‌سازی قسمت home یا feed در لینکدین را ببینید

linkedin-home1
linkedin-home1

·         My Network

از طریق این بخش می‌توان افراد جدید که از نظر تخصص شبیه شما هستند را پیدا کرده به‌عنوان کانکشن اضافه کرد و درخواست‌های دریافتی را مدیریت نمود. همچنین تبریکات برای (تغییر شغل – تولد – سابقه کار) گروه‌ها – پیج‌های شرکتی مهم، رویدادها – خبرنامه‌ها و هشتگ‌های داغ در این قسمت قرار دارند. به‌تازگی قسمت سرچ در کانکشن‌ها وجود دارد و به شما اجازه می‌دهد  فیلتر و مشاهده نمایید

mynetworklinkedin
mynetworklinkedin

·         موقعیت‌های شغلی (Jobs)

بخش Jobs امکان جستجوی موقعیت‌های شغلی آزاد و مدیریت درخواست‌های ثبت شده را فراهم می‌کند. نتایج جستجو با استفاده از فیلترهایی مانند موقعیت مکانی و سطح تجربه قابل مرتب‌سازی هستند. سوی دیگر می‌توانید وضعیت موقعیت‌هایی که درگذشته برای آن‌ها درخواست ثبت کرده‌اید را نیز دنبال نمایید یا موقعیت‌های در حال انجام و یا آنهایی که سیو کردید و یا اگر می‌خواهید به‌عنوان کاریاب پست جدیدی بگذارید از این جا می‌توانید اقدام کنید

job-linkedin1
job-linkedin1

پیام‌ها (Messaging)

تمامی پیام‌های ردوبدل شده میان کاربران در این بخش قرار دارند. لینکدین به‌صورت خودکار پیام‌ها را در قالب‌های مختلف دسته‌بندی می‌کند. امکان ارسال پیام همراه با فایل نیز وجود دارد. برای آشنایی با قسمت پیام‌های لینکدین آموزش نکات مهم ارسال پیام در لینکدین  را مشاهده کنید

message-linkedin1
message-linkedin1

·         نوتیفیکیشن‌ها

در این بخش نوتیفیکیشن‌های مربوط به بازدید از پروفایل، لایک و کامنت پست‌ها، موقعیت شغلی جدید دعوت به نوشتن در مقالات اشتراکی لینکدین، یا مثلاً کسی شما را ایندورس کرده باشد، پست جدیدی قرار داده است، و سایر فعالیت‌ها نمایش داده می‌شوند. نوتیفیکیشن‌های جدید با دایره قرمز مشخص هستند.

notification-linkedin1
notification-linkedin1

·         setting and privacy

آخرین بخش لینکدین که امکان مدیریت تنظیمات، حریم شخصی، تاریخچه پست‌ها و تغییر زبان و خروج از اکانت را فراهم می‌کند.

privacyand setting1
privacyand setting1

privacyand setting2
privacyand setting2

قسمت‌های دیگری که در لینکدین وجود دارد، شامل گروه‌ها که در آن عضو شده‌اید، صفحه بررسی و تحلیل صفحه شما، و… که در آموزش لینکدین از صفر تا صد به آنها پرداخته‌ایم.

ساخت حساب کاربری در لینکدین و ورود به سایت لینکدین (ساخت لینکدین حرفه‌ای)

ورود به سایت لینکدین و ساخت حساب کاربری در آن بسیار آسان است. برای شروع، به آدرس LinkedIn.com بروید و روی Join Now در سمت راست‌بالای صفحه کلیک کنید. سپس، اطلاعات خود را از جمله نام و ایمیل وارد کرده و در نهایت یک رمز عبور برای اکانت تعریف نمایید. لینکدین در ادامه به‌صورت خودکار دستورالعمل‌هایی را برای افزودن اطلاعات بیشتر به پروفایل نمایش خواهد داد. در گام بعدی، باید ایمیل خود را که در قسمت قبلی وارد کردید، تأیید کنید. برای انجام این کار به صندوق ایمیل‌های دریافتی بروید و ایمیل ارسال شده از سوی لینکدین را باز کنید. سپس روی کلید تأیید کلیک نمایید یا کد تأیید را در خود سایت لینکدین وارد کنید. در این مرحله ممکن است از کاربر تقاضای شماره همراه نیز شود که برای ارسال کد تأیید ثانویه مورداستفاده قرار می‌گیرد. لینکدین در ادامه اطلاعاتی را از شما درخواست می‌کند که شامل مواردی مثل عناوین شغلی اخیر، موقعیت مکانی و تصویر پروفایل می‌شود. توصیه می‌شود که پیش از ردکردن هر بخش، ابتدا اطلاعات خواسته شده را مطالعه کنید تا از جزئیات قابل‌ارائه در پروفایل لینکدین آگاه شوید. یکی از گزینه‌های لینکدین برای دسترسی سریع به سایر افراد، همگام‌سازی لیست مخاطبین ایمیل است. به کمک این قابلیت می‌توانید سریع‌تر اقدام به یافتن پروفایل دوستان یا همکاران خود کنید؛ ساخت یک پروفایل حرفه‌ای در لینکدین ابتدایی‌ترین قدم برای شروع تجربهٔ شما در این شبکه اجتماعی حرفه‌ای است. یک پروفایل به‌روز و جذاب نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا از فرصت‌های خوبی برخوردار شوید، بلکه اعتبار و حضور آنلاین شما را هم تقویت می‌کند

مراحل غنی‌کردن و به‌روزرسانی پروفایل لینکدین(تکمیل پروفایل لینکدین)

فرایند تغییر و افزودن اطلاعات به پروفایل لینکدین تقریباً سرراست و بدون پیچیدگی خاصی است. در این بخش به شما می‌گوییم که به‌روزرسانی یک پروفایل لینکدین حرفه‌ای چه کاری انجام دهید، پس با ما همراه باشید.

انتخاب عکس حرفه‌ای: انتخاب عکسی که با حوزه کاری شما مرتبط باشد و لبخند ملایمی در آن داشته باشید. عکس نمایانگر هویت حرفه‌ای شماست، پس برای انتخاب آن دقت و زمان کافی بگذارید.

نوشتن Headline :نوشتن Headline جذاب و فریب‌آمیز برای ارتباط با دیگران. این بخش، نقش ویترین را برای شما بازی می‌کند؛ پس به‌گونه‌ای آن را بنویسید که دیگران برای ارتباط با شما ترغیب شوند.

نوشتن خلاصه پروفایل: استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری، ارائه خلاصه‌ای جذاب از تجربیات و مهارت‌ها.

خلاصه‌نویسی موثر: معرفی جامع و جذاب خود در بخش Summary با استفاده از ۲هزار کاراکتر. از این فضا را برای نشان‌دادن شخصیت حرفه‌ای خود و جلب‌توجه مخاطبان استفاده کنید. پس هرچه این معرفی جامع‌تر و بارزتر باشد، اثربخشی بیشتری دارد

غنی‌کردن و به‌روزرسانی پروفایل: افزودن اطلاعات جامع و متنوع شامل تجربیات کاری، مهارت‌ها، آموزش‌ها و پروژه‌ها، پیشنهاد ها، توصیه‌نامه‌ها، افزودن گواهی‌نامه‌ها، جوایز و تصاویر مرتبط می‌تواند پروفایل شما را متنوع‌تر و جذاب‌تر کند. با ارائه‌ی اطلاعات کامل و متنوع، بهترین فرصت برای ایجاد ارتباطات حرفه‌ای و جلب‌توجه افراد مرتبط را دارید.

ویرایش URL پروفایل: ویرایش URL پروفایل برای ایجاد آدرس شخصی و حرفه‌ای‌تر و کمک به سئوی بهتر پروفایل لینکدین شما

تعیین حوزه تخصصی: مشخص‌کردن حوزه‌های تخصصی و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با آن حوزه چه در هنگام نوشتن هدلاین و چه در پست‌های لینکدین و چه در پیداکردن افراد و گروه‌ها

ارسال درخواست کانکشن گیری : ارسال درخواست به افراد مرتبط و توضیح کوتاه دلایل ارتباط..افزودن کانکشن به لینکدین قسمت مهمی از عملکرد این سرویس را تشکیل می‌دهد؛ اما برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی محبوب، اتصال با تمامی دوستان و آشنایان می‌تواند پیام نامناسبی را منتقل کند. با چنین کاری به نظر می‌رسد که شما تنها به دنبال ساخت شبکه‌ای از افراد متصل به هم هستید و از هدف اصلی لینکدین یعنی بهبود وضعیت شغلی دور شده‌اید. در نتیجه پیش از افزودن هر فرد به شبکه خود ابتدا این سوال را مطرح کنید که آیا شخص مورد نظر می‌تواند در ارتباط با شغل من نظر دهد یا در یافتن کارفرمای جدید تاثیری داشته باشید؟ مقالاتی در زمینه زیر میتواند کمک کننده باشد.

مقالات زیادی در زمینه کانکشن گیری و روشهاس صحیح آن در مورد 11 روش کانکشن گیری درست در لینکدین،24 ترفند افزایش فالوور لینکدین در پیج شرکتی لینکدین، تفاوت Following و Connecting در لینکدین چیست؟ |تفاوت فالو و کانکت در لینکدین چیست؟ دسته‌بندی انواع کاربران لینکدین|انواع مخاطبین در لینکدین برای شما

جستجو پروفایل شرکت‌های بزرگ: جستجو و ارتباط با شرکت‌های بزرگ برای اطلاع از فرصت‌های شغلی و شبکه‌سازی. این کار، این امکان را به شما می‌دهد تا با شرکت‌های معتبر و مطرح در حوزه کاری‌تان در ارتباط باشید. ا دنبال‌کردن این شرکت‌ها، به‌راحتی از آخرین اخبار و فرصت‌های شغلی آن‌ها مطلع شوید و حتی از امکان شبکه‌سازی با کارمندان آن‌ها بهره‌مند شوید. با دنبال‌کردن این شرکت‌ها می‌توانید از فرهنگ‌سازمانی آن‌ها بیشتر آشنا شوید، از قوانین داخلی آن‌ها باخبر شوید و فضای شرکت را ببینید و با آن آشنا شوید.

بروز رسانی پروفایل لینکدین از طریق تولید محتوای لینکدین: این کار از طریق تغییر در قسمت‌های مختلف پروفایل یا تولید محتوای مرتب در لینکدین امکان‌پذیر است برای آشنایی بیشتر مقالات چگونه در لینکدین linkedin پست بگذاریم؟ آموزش گام‌به‌گام نحوه پست گذاری در لینکدین  آشنایی با انواع محتوا در لینکدین ترفندهای افزایش تعامل و دیده‌شدن پست لینکدین  و 23 ایده تولید محتوا در لینکدین برای دیده شدن بهتر  را ببینید

 نصب نسخه موبایلی لینکدین: نصب نسخه موبایلی اپلیکیشن LinkedIn برای دسترسی آسان و به‌روزرسانی پروفایل و ارتباط با همکاران.

بعد از غنی کردن پروفایل میتوانید آموزش های بهبود شاخص عملکرد فروش اجتماعی در لینکدین با تحلیل پروفایل فروش لینکدین و اشکال زدایی پروفایل لینکدین با تجزیه و تحلیل لینکدین شخصی و پستهایش  را ببنید

ساخت صفحه تجاری در لینکدین(آموزش ساخت صفحه بیزینسی در لینکدین)

برای ساختن صفحه تجاری در لینکدین، ابتدا باید یک پروفایل یا حساب شخصی بسازید. سپس برای ساختن صفحه شرکت خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به صفحه اصلی یا Home لینکدین خود بروید. سپس روی گزینه “for bussiness” که در گوشه سمت راست‌بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید. در بین گزینه‌های موجود، “Create a company page” را انتخاب کنید.

create-business-page-linkedin
create-business-page-linkedin

باتوجه‌به کسب‌وکار خود، یکی از گزینه‌های “Large”, “Medium” یا “Small” را انتخاب کنید. به ترتیب از سمت چپ، معنی این گزینه‌ها این است که کسب‌وکار شما بزرگ، متوسط یا کوچک است.

سپس اطلاعات مربوط به‌حساب کاربری تجاری خود، از جمله جزئیات نام، مشخصات شرکت و سایر موارد را وارد کنید.

با انجام این مراحل، می‌توانید یک صفحه تجاری حرفه‌ای در لینکدین ایجاد کنید که به معرفی کسب‌وکار شما و جذب مشتریان و همکاران جدید کمک خواهد کرد.

انتخاب نوع حساب کاربری در لینکدین

آخرین قسمت در فرایند ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری جدید لینکدین، مربوط به انتخاب نوع آن می‌شود. حساب کاربری ساده (Basic) به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است و برای استفاده از آن نیاز به پرداخت هیچ مبلغی وجود ندارد؛ اما حساب‌های کاربری ویژه (Premium) تنها از طریق پرداخت حق اشتراک ماهیانه در دسترس قرار می‌گیرند. اگر برای اولین‌بار از لینکدین استفاده می‌کنید و اطلاعی پیرامون تمامی ویژگی‌های آن ندارید، بهتر است به سراغ طرح رایگان بروید تا بتوانید ابتدا با جنبه‌های بیشتری از این شبکه اجتماعی آشنا شوید. اکانت‌های پریمیوم برخی قابلیت‌ها مثل امکانات بیشتر پیام‌رسانی و جزئیات مرتبط با موقعیت‌های شغلی را درون خود جای‌داده‌اند؛ اما همچنان می‌توان با استفاده از اکانت ساده قسمت عمده‌ای از پتانسیل لینکدین را مورداستفاده قرار داد.

انواع حساب‌های پریمیوم در لینکدین (گزینه‌های پولی لینکدین پریمیوم)

سرویس LinkedIn Premium یک سیستم چهارلایه است که شامل مشاغل برتر (Premium Career)، کسب‌وکارهای برتر (Premium Business)، ردیابی فروش حرفه‌ای (Sales Navigator Professional) و حالت استخدام‌کننده لایت (Recruiter Lite) خواهد بود. هر کدام از این گزینه‌ها دارای محدودیت‌های متفاوتی هستند که در مورد هرکدام در زیر توضیح آورده‌ایم

 • حالت Premium Career

برای فعال‌کردن این حالت باید ۲۹.۹۹ دلار در ماه پرداخت کنید. با این کار، می‌توانید پنج InMail داشته باشید که امکان پیام به افراد خارج از شرکتتان را فراهم می‌کند. دسترسی به ویدئوهای آموزشی درخواستی و اطلاعات بیشتری از متقاضیان کار نیز برایتان فراهم می‌شود.

 • حالت Business Career

این حالت هم ۵۹.۹۹ دلار در ماه هزینه دارد و اطلاعات بیشتری در مورد مشاغل در اختیار شما می‌گذارد. همچنین می‌توانید در ماه به ۱۵ پیام InMail دسترسی داشته باشید. جستجوهای نامحدود برای افراد جویای کار را نیز می‌توانید در این سرویس داشته باشید.

 • حالت Sales Navigator

سه سطح حساب از این وجود دارد که Core، Advanced Plus و Advanced نام دارند. سطح اصلی آن که همان Core است، ۷۹.۹۹ در ماه یا ۹۵۹.۸۸ دلار در سال هزینه به همراه دارد. این گزینه دارای قابلیت‌های پیشرفته جستجوی سریع بوده و شرکت‌ها می‌توانند روند استخدام خود را سریع‌تر کنند.

نوتیفیکیشن‌هایی در مورد پیداشدن کارفرما یا فریلنسر هم ارائه شده و می‌توانید اعلان‌هایی برای حساب کاربری خود هم داشته باشید. توانایی فهرست‌های سفارشی هم در این طرح فراهم می‌شود. حالت دوم Advanced هم ۱۲۹ دلار در ماه یا سالانه ۱۵۰۰ دلار هزینه به همراه دارد. با این طرح، امکان اشتراک‌گذاری محتوا و پیگیری تعامل کاربران دیگر را خواهید داشت.

می‌توانید معرفی نامه‌های لینکدین که «warm» نام دارد را هم از هم‌ تیمی‌های خود دریافت کنید. سطح Advanced Plus تنها توسط تماس با لینکدین ارائه می‌شود و شامل ادغامی از سطح Advanced و برخی از قابلیت‌های اضافی است.

 • حالت Recruiter Lite

این بالاترین سطح اشتراکی لینکدین است و باید ۱۳۹.۹۹ دلار در ماه یا ۱۴۲۸ دلار در سال هزینه پرداخت کنید. با این سیستم، به ابزارها و پروژه‌های جستجو دسترسی داشته و می‌توانید استخدام‌های متعدد را تجربه کنید. شما همچنین به ۳۰ عدد پیام از نوع InMail هم دسترسی خواهید داشت.

اصطلاحات رایج در لینکدین(اصطلاحات رایج لینکدین که باید بشناسید!)

هر شبکه اجتماعی برخی اصطلاحات مختص به خود را دارد و لینکدین نیز از همین قاعده پیروی می‌کند. در دنیای حرفه‌ای لینکدین، اصطلاحات خاصی وجود دارند که برای ارتباطات و فعالیت‌های شبکه‌سازی شما مهم و حیاتی هستند. با شناخت این اصطلاحات، می‌توانید بهترین استراتژی‌ها را برای تعامل با افراد و شرکت در فرصت‌های حرفه‌ای به کار ببرید.

 • پروفایل (Profile)

پروفایل شامل تمامی اطلاعاتی می‌شود که سایر افراد هنگام یافتن شما در لینکدین مشاهده خواهند کرد؛ در نتیجه بهتر است به پروفایل خود به چشم رزومه نگاه کنید که امکان ارائه جزئیات مختلف مثل سوابق شغلی، تحصیلات، و مهارت‌ها در آن وجود دارد. همچنین ممکن است برخی مواردی که در یک رزومه کلاسیک وجود ندارند را هم به پروفایل خود اضافه کنید؛ از جمله تصویر پروفایل و خلاصه شخصی دلخواه.

 • استخدام‌کننده (Recruiter)

استخدام‌کننده به فردی گفته می‌شود که وظیفه آن یافتن کارمندان جدید برای یک شرکت یا مجموعه است. استخدام‌کنندگان در لینکدین اقدام به ثبت موقعیت‌های شغلی آزاد و جستجوی کاندیدهای جدید می‌کنند. درصورتی‌که اطلاعات ارائه شده در پروفایل کاربر از نظر آن‌ها مناسب باشد، حتی ممکن است به‌صورت مستقیم با فرد تماس بگیرند.

 • کانکشن (Connection)

کانکشن به فردی گفته می‌شود که شما اقدام به‌اضافه کردن آن در شبکه لینکدین خودکرده باشید. به بیانی ساده‌تر، کانکشن در لینکدین حکم دوست (Friend) را در فیس‌بوک دارد. ایجاد کانکشن با افراد امکان ارسال پیام، مشاهده آپدیت‌های صورت‌گرفته در اطلاعات پروفایل و درخواست برای توصیه‌نامه را فراهم می‌کند.

 • توصیه‌نامه (Recommendation)

توصیه‌نامه در لینکدین به پاراگرافی کوتاه پیرامون نقاط قوت حرفه‌ای و مهارت‌های برجسته کاربر گفته می‌شود که در پروفایل وی قابل‌مشاهده است؛ در نتیجه مفهوم آن با توصیه‌نامه کلاسیک کمی متفاوت است. توصیه‌نامه‌ها در لینکدین توسط کانکشن‌ها قابل نگارش و ثبت هستند و شما می‌توانید از کانکشن‌های خود درخواست نوشتن توصیه‌نامه کنید. همچنین به شکل بالعکس، امکان واردکردن توصیه‌نامه برای سایر کاربران را هم خواهید داشت.

 • ایندورس (Endorsement)

ایندورس به تضمینی از سوی سایر کانکشن‌ها روی مهارت‌های ثبت شده فرد گفته می‌شود که می‌توانید اعتبار اطلاعات ارائه شده توسط کاربر را افزایش دهد. با افزایش اعتبار مهارت‌های خود قادر خواهید بود تا در برخورد اول تأثیر بیشتری روی استخدام‌کنندگان یا کارفرمای احتمالی خود داشته باشید.

 • افزودن اطلاعات به پروفایل

فرایند تغییر و افزودن اطلاعات به پروفایل لینکدین تقریباً سرراست و بدون پیچیدگی خاصی است. زمانی که نحوه افزودن عناوین شغلی و سوابق تحصیلی را یاد گرفته باشید، به‌راحتی می‌توانید سایر اطلاعات پروفایل خود را هم ویرایش کنید. برای انجام این کار ابتدا به صفحه پروفایل خود رجوع نمایید و سپس روی آیکن مداد که در گوشه راست هر قسمت قرار گرفته، بزنید. برای افزودن عناوین جدید هم می‌توانید از آیکن «+» در بالای مداد بهره بگیرید.

به طور معمول توصیه می‌شود تا در هنگام ویرایش اطلاعات کاربری، بخش‌های بالایی پروفایل خود را در اولویت قرار دهید؛ زیرا شامل عناوین شغلی فعلی، موقعیت و خلاصه شخصی می‌شود. موارد گفته شده در میان اولین چیزهایی قرار دارند که بازدیدکنندگان به آن‌ها توجه خواهند کرد و می‌توانند تأثیر مثبتی روی آن‌ها بگذارند. پس از اتمام ویرایش هر بخش روی گزینه Save کلیک نمایید تا تغییرات صورت‌گرفته ذخیره شود.

 • پیام‌ها

. در این صفحه می‌توانید پیام‌های دریافت شده را مشاهده نمایید و در صورت نیاز مکالمه جدیدی را با کانکشن موردنظر شکل دهید. لینکدین به شکل خودکار اقدام به دسته‌بندی گفتگوها می‌کند؛ اما در صورت علاقه می‌توانید همه آن‌ها را به‌صورت یکجا هم در اختیار داشته باشید.

برای ارسال پیام به کاربری که در میان کانکشن‌های شما قرار ندارد، باید اقدام به ارسال پیام InMail کنید. این قابلیت تنها در اختیار دارندگان حساب‌های کاربری پریمیوم قرار گرفته است و مشترکان طرح رایگان قادر به استفاده از آن نخواهند بود. همچنین هر کاربر پریمیوم تنها می‌تواند تعداد محدودی پیام InMail در ماه ارسال کند.

 • استاتوس‌ها

پست کردن استاتوس‌ها روشی سریع برای به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات در لینکدین است. برای مثال می‌توانید موقعیت شغلی جدید خود را در قالب یک استاتوس به دیگران نشان دهید یا اینکه آن‌ها را از یک مقاله مرتبط با زمینه کاری مطلع سازید. برای نوشتن استاتوس‌ها به صفحه اصلی (Home) لینکدین بروید و سپس روی گزینه Start a post در گوشه سمت راست پروفایل خود کلیک کنید. حالا می‌توانید علاوه بر متن دلخواه، تصاویر و لینک‌های موردنظر را هم به استاتوس اضافه کنید. امکان انتخاب مخاطبین استاتوس‌ها هم وجود دارد و می‌توان آن‌ها را از برخی کانکشن‌ها پنهان کرد. در نهایت با کلیک روی گزینه Post قادر خواهید بود تا آن را به اشتراک بگذارید.

توجه داشته باشید که معمولاً نباید اطلاعات بسیار شخصی را در لینکدین به اشتراک بگذارید. اگر قصد چنین کاری را دارید بهتر است به دنبال فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام بروید. در نتیجه به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی در لینکدین می‌تواند عملی غیر حرفه‌ای تلقی شود و پیام نامناسبی را به سایر کانکشن‌ها منتقل نماید.

 • گروه‌ها

از بهترین راه‌ها برای ایجاد کانکشن با افراد جدید در یک حوزه خاص، استفاده از گروه‌های لینکدین است. بیش از ۱ میلیون گروه با تمرکز روی زمینه‌های مختلف در این شبکه اجتماعی وجود دارد و قطعاً تعدادی از آن‌ها برای شما مفید خواهند بود. توصیه می‌شود تا در گروه‌های مرتبط با عرصه فعالیت شغلی خود وارد شوید؛ اما گاهی گروه‌هایی متشکل از آشنایان سابق مثل فارغ‌التحصیلان ورودی یا مرکزی خاص هم محبوبیت بالایی دارند. گروه‌ها محل ایده‌آلی برای تبادل اطلاعات، اطلاع‌یافتن از پیشرفت‌های صورت‌گرفته در یک حوزه و ایجاد کانکشن‌های جدید هستند.

 • جستجوی شغل در لینکدین

وقتی به دنبال عناوین شغلی خالی باشید، لینکدین می‌تواند نقش بسیار پررنگی را ایفا کند. کارفرمایان می‌توانند پست‌های خالی را در لینکدین قرار دهند و کاربران نیز قادر خواهند بود تا از طریق Job Search Tool چنین موقعیت‌هایی را بیابند. همچنین لینکدین امکان یافتن فرصت‌های کاری جدید از طریق کانکشن‌ها را هم فراهم می‌کند. با دنبال‌کردن شرکت‌ها نیز قادر خواهید بود تا از آخرین پست‌ها و موقعیت‌های آن‌ها باخبر شوید.

 • دنبال‌کردن شرکت‌ها follow  و دریافت نوتیف از شرکت

درصورتی‌که به شرکت خاصی علاقه دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری پیرامون آن کسب کنید، می‌توانید آن‌ها را در لینکدین دنبال کنید که مشابه آنچه در توییتر و اینستاگرام دیده می‌شود، عمل می‌کند. هر زمانی که محتواهای جدیدی در صفحه شرکت مذکور پست شود، در صفحه خانه شما هم ظاهر خواهد شد. دنبال‌کردن شرکت‌ها روشی مناسب برای آشنایی با کارکنان آنجا خواهد بود و احتمال یافتن شما توسط استخدام‌کنندگان را هم‌افزایش می‌دهد.

برای یافتن صفحه یک شرکت در لینکدین تنها کافی است تا نام آن را در نوار جستجو وارد کنید یا پیشنهادهای ارائه شده از سوی لینکدین را در صفحه My Network مرور نمایید. در صفحه هر شرکت با کلیک روی گزینه Follow می‌توانید آن‌ها را دنبال نمایید. همچنین اطلاعات تکمیلی از شرکت‌ها در صفحات آن‌ها وجود دارد که شامل روش‌های ارتباطی و سایر دنبال‌کنندگان هم می‌شود.

 • پیکربندی تنظیمات پروفایل (تنظیمات حریم شخصی در لینکدین)

مانند سایر سرویس‌های آنلاین، داشتن شناخت کافی از تنظیمات و امکانات قابل‌استفاده در لینکدین، بسیار مهم است. نه‌تنها می‌توانید با تغییر تنظیمات تجربه کاربری بهینه‌تر و راحت‌تری داشته باشید، بلکه قادر خواهید بود حریم شخصی خود را هم مدیریت کنید و میزان اطلاعات نمایش‌داده‌شده در پروفایل را ویرایش کنید.

برای دسترسی به قسمت تنظیمات لینکدین، ابتدا روی آیکن Me در گوشه بالایی سمت راست کلیک کرده و سپس گزینه Settings & Privacy را انتخاب نمایید. اکنون در صفحه باز شده می‌توانید المان‌های مختلف پروفایل خود از جمله ایمیل، رمز عبور و احراز هویت دومرحله‌ای را کنترل کنید. با تغییر هر گزینه، ذخیره‌سازی آن به‌صورت خودکار انجام خواهد شد.

همچنین در صفحه تنظیمات حریم شخصی لینکدین می‌توانید افرادی که امکان مشاهده فعالیت‌ها یا کانکشن‌های شما دارند را مدیریت کنید و حتی برخی کاربران را بلاک نمایید تا دیگر قادر به دیدن پروفایل شما نباشند. این تنظیمات در شرایط خاصی می‌تواند بسیار کاربردی باشد؛ برای مثال وقتی که به دنبال شغل جدیدی در لینکدین هستید، اما نمی‌خواهید کارفرمای فعلی شما از این مسئله باخبر شود و در جریان تغییرات پروفایل یا استاتوس‌ها قرار گیرد.

 • تبلیغات لینکدین

لینکدین هم مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از نمایش تبلیغات درآمد کسب می‌کند. البته تبلیغات ثبت شده در این پلتفرم بسیار هدف‌دار هستند و باتوجه‌به اطلاعات فراهم شده توسط کاربر در پروفایل، نمایش داده می‌شوند. این اطلاعات می‌تواند شامل محل زندگی، علاقه‌مندی‌های شغلی یا سوابق تحصیلات باشد.

نتیجه‌گیری:

امیدوارم آنچه ما به شما در آموزش و معرفی لینکدین گفتیم به درد شما خورده باشد اگر به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون لینکدین هستید، می‌توانید از مطالب مفید قرار گرفته در وبلاگ رسمی لینکدین به آدرس و https://www.linkedin.com/help/linkedin  و blog.linkedin.com استفاده نمایید. ویدئوهای رسمی لینکدین هم در کانال یوتیوب این سرویس قابل‌دسترس است که با جستجو در گوگل می‌توانید به‌راحتی آن را پیدا کنید و یا آموزش لینکدین از صفر تا صد ما که 100 فیلم آموزشی لینکدین در آن است استفاده کنید

سؤالات متداول کاربران درمورد لینکدین

چگونه می‌توان از لینکدین استفاده کرد؟(نحوه استفاده از لینکدین)

برای شروع کار با لینکدین، باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و پروفایل خود را تکمیل کنید و سپس با استفاده از مرورگر سیستم یا اپلیکیشن‌های اندروید و iOS از آن استفاده کنید. سپس می‌توانید به دنبال افراد و شرکت‌های مرتبط با علایق و حوزه فعالیت خود بگردید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. لینکدین نیز افراد و ارتباطات مفیدی را به شما معرفی می‌کند.

اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید، با کمک سرویس LinkedIn for Business می‌توانید کارمندان و فروشندگان را بررسی و استخدام کرده و به سراغ سرنخ‌هایی از سابقه کاری آن‌ها هم رفته و بیشتری مورد ارزیابی قرار دهید.

ویژگی‌ها یا قابلیت‌های لینکدین چیست؟

در این شبکه اجتماعی می‌توانید برای خودتان پروفایل بسازید، سوابق شغلی و مهارت‌هایتان را لیست کنید، با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید و حتی به دنبال کار موردنظرتان برگردید.

لینکدین چه اپلیکیشنی است؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی است که بیشتر برای کسب‌و‌کار مورداستفاده قرار می‌گیرد. لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای در حوزه کار و حتی کاریابی محسوب می‌شود.

اگر تصمیم به حذف حساب کاربری خود در LinkedIn گرفته‌اید، چه‌کار باید بکنید؟

مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ورود به‌حساب کاربری: ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
 • تنظیمات حساب کاربری: به بخش “تنظیمات و حریم خصوصی” بروید.
 • حذف حساب: در بخش “حساب”، گزینه “حذف حساب” را انتخاب کنید.
 • تأیید هویت: شما باید هویت خود را تأیید کنید. این شامل واردکردن رمز عبور و اطلاعات امنیتی است.
 • دلیل حذف: دلیل حذف حساب خود را انتخاب کنید. می‌توانید یکی از دلایل پیشنهادی لینکدین را انتخاب کنید یا اگر دلیل شما در لیست نبود، می‌توانید دلیل خود را در این بخش بنویسید.
 • تأیید حذف: پس از تعیین دلیل، باید تصمیم خود را با حذف، نهایی کنید.
 • تأیید ایمیل: یک ایمیل تأیید حذف به شما ارسال خواهد شد. لینک تأیید را بازکرده و مراحل را تکمیل کنید.

با انجام این مراحل، حساب کاربری شما حذف خواهد شد و اطلاعات شما از لینکدین حذف می‌شود. توجه داشته باشید که این عمل غیرقابل‌بازگشت است، بنابراین پیشنهاد می‌شود موارد ضروری را قبل از حذف به طور کامل ذخیره کنید.

چرا باید از آن استفاده نماییم؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی فوق حرفه‌ای بوده که به‌شدت درحال‌رشد است و اکثر آدم‌های حرفه‌ای در این شبکه اجتماعی هستند

مهم‌ترین دلیل استفاده از لینکدین چیست؟

مهم‌ترین دلیل استفاده از لینکدین پیداکردن مشاغل بوده و همچنین برای پیدا کردن دوستان و افرادی که به دنبال آنها هستید استفاده می‌شود

عملکرد لینکدین چگونه است؟

لینکدین یک پلتفرم رسانه اجتماعی است که برای جامعه تجاری ایجاد شده است. لینکدین به کاربران اجازه می‌دهد تا با سایر متخصصان و سازمان‌ها در همان صنعت شبکه و ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، کاربران همچنین می‌توانند به دنبال شغل باشند، با ایده‌های تجاری مقابله کنند و ارتباطات تجاری خود را توسعه دهند.

آیا لینکدین هزینه دارد؟

خیر، ایجاد یک حساب کاربری در لینکدین هزینه‌ای ندارد، بااین‌حال، لینکدین خدمات ویژه‌ای را نیز ارائه می‌دهد که به کاربران امکان دسترسی به ویژگی‌های اضافی را می‌دهد که این مورد مستلزم هزینه است

آیا حضور در لینکدین ارزش دارد؟

بله! به‌خصوص وقتی صحبت از ارتباط با متخصصان، شرکت‌ها و سازمان‌ها باشد. در واقع، 90 میلیون اینفلوئنسر سطح ارشد و 63 میلیون تصمیم‌گیرنده در لینکدین وجود دارد. این افراد رهبران مشاغل هستند. با برقراری ارتباط با آنها، می توانید این حس را به دست آورید که چگونه می توانید خود را به صورت حرفه ای ارائه دهید.

آیا لینکدین برای بازاریابی شخصی من مؤثر است؟

بله لینکدین ابزاری قدرتمند برای بازاریابی شخصی است. با انتشار محتواهای جذاب، ارتباط با همکاران و دیگران در حوزه کاری‌تان، می‌توانید شخصیت حرفه‌ای خود را ایجاد کرده و به‌عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود شناخته شوید.

چگونه از لینکدین برای جستجوی شغل استفاده کنم؟

با استفاده از ابزار جستجوی شغل لینکدین، می‌توانید با واردکردن کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری‌تان، به آگهی‌ها و فرصت‌های شغلی جدید دست یابید. لینکدین با جستجوی پیشرفته و فیلترهای کاربردی به شما این امکان را می‌دهد که دقیقاً شغل موردنظر خود را پیدا کنید و درخواست خود را برای شرکت موردنظر بفرستید.

آیا لینکدین برای توسعه کسب‌وکار من مناسب است؟

بله لینکدین یک فرصت بسیار مهم برای توسعه کسب‌وکارها است. از ارتباط با متخصصین گرفته تا تبلیغات و بازاریابی، این شبکه اجتماعی محیطی مناسب برای گسترش کسب‌وکار شما فراهم می‌کند. شما می‌توانید سفارش طراحی سایت خود را به وب رمز بسپارید و در کنار آن، در لینکدین به فعالیت حرفه‌ای بپردازید و خدمات یا محصولات سایت خود را تبلیغ کنی

آدرس لینکدین چیست و چگونه می‌توانیم حساب کاربری‌مان را ایجاد کنیم؟

با اتصال به سایت www.linkedin.com می‌توانید به لینکدین وصل شده و پروسه ایجاد حساب کاربری در سایت را هم دنبال کنید. به یاد داشته باشید که بعد از ایجاد پروفایل، می‌توانید طرح‌های مختلف پلتفرم را هم با پرداخت هزینه آن فعال کنید. برای آشنایی با آدرس لینکدین مقاله چگونه آدرس لینکدین بدهیم؟ و نحوه تغییر آدرس صفحه پروفایل در لینکدین را ببینید

لینکدین فیلتر است؟

بسیاری این سوال را دارند که آیا لینکدین فیلتر است؟ بررسی‌های ما نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی هم چند وقت همراه با سایت‌ها و پلتفرم‌های دیگر فیلتر شد. این شبکه اجتماعی محبوب طی روز اول مهر ماه ۱۴۰۱ همراه با پلتفرم‌هایی مانند گوگل پلی، اپ استور و استارلینک از دسترس کاربران ایرانی خارج شده و سپس از ۲۶ مهر ماه رفع فیلتر شد. کاربران بیشتری از تاریخ ذکر شده بدون مشکل توانسته‌اند که وارد اپلیکیشن و سایت این پلتفرم شوند و به‌طور رسمی می‌توانیم اعلام کنیم که لینکدین رفع فیلتر شده است.

چگونه در لینکدین بیشتر دیده شویم؟

مقاله ای در این باره وجود دارد به نام 25 نکته مهم برای افزایش نرخ تعامل در پست لینکدین که میتواند کمک کننده باشد

آیا می‌توان لینکدین فارسی داشت؟

متأسفانه، یا خوشبختانه، هیچ راهی برای فارسی کردن زبان این اپلیکیشن وجود ندارد. این موضوع ما را مجبور می‌کند تا برای حضور در فضای حرفه‌ای جهانی، به مقدمات زبان انگلیسی مسلط باشیم و خود را ارتقا دهیم تا فرصت کارهای فریلنسری خارجی را از دست ندهیم.

حساب کاربری حقیقی بسازیم یا حقوقی؟

اگر برای معرفی خود و تخصصتان وارد این شبکه اجتماعی می‌شوید، باید از حساب‌های حقیقی یا شخصی استفاده کنید. در مقابل، برای فعالیت به نام شرکت‌ یا سازمان‌ خود، باید حساب کاربری حقوقی بسازید.

آیا لینکدین امنیت لازم را دارد؟

امنیت تمامی برنامه‌هایی که از بازار دریافت می‌کنید، تضمین‌شده است.

تفاوت حساب کاربری free و Premium لینکدین چیست؟

حساب کاربری رایگان و پولی تفاوتی در استفاده از امکانات اصلی لینکدین ایجاد نمی‌کند. فقط محتوای تولیدشده توسط حساب‌های پریمیوم شانس دیده‌شدن بیشتری دارند و می‌توانند به دیتاهای بیشتری (مثل بازدیدکنندگان دقیق پروفایل و…) دسترسی داشته باشند.

چگونه از linkedin کسب درآمد کنیم؟

می‌توانید با برندسازی، گسترش ارتباطات و… موقعیت‌های شغلی بیشتری پیدا کنید. همچنین می‌توانید محصول یا خدمات قابل‌فروش خود را معرفی کنید و درنهایت تبلیغ بگیرید. مقاله 8 روش جذاب برای کسب درآمد از لینکدین می‌تواند مفید باشد

اپلیکیشن لینکدین چیست؟

لینکدین هم مانند بسیاری از پلتفرم‌هایی که به محبوبیت بالایی در جهان رسیده است، امکان دسترسی از طریق گوشی‌های موبایل و تبلت‌ها را نیز فراهم می‌کند. به همین منظور می‌توانید از اپلیکیشن لینکدین در پلتفرم‌های اندروید و iOS استفاده کرده و هر جایی که هستید، از خدمات آن بهره ببرید.

چه افرادی از لینکدین استفاده می‌کنند؟

کارفرماها و کارجویان با فعالیت در این شبکه اجتماعی می‌توانند یکدیگر را پیدا کنند. فرق ندارد به دنبال اولین فرصت شغلی خود می‌گردید یا فردی باتجربه هستید، لینکدین برای همه می‌تواند مناسب باشد.

بهترین های لینکدین چه کسانی هستند؟

برای اینکه بهترین لینکدین را بشناسی باید آموزش راهنمای جامع تبدیل شدن به اینفلوئنسر لینکدین(بهترینهای لینکدین) را ببینی

مشاوره لینکدین

4.9/5 (18 نظر)

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • shirin shamsghahfarokhi
  2024-05-21 12:40

  همه چیز در مورد linkedin را بسیار خوب توضیح دادید ممنون از آموزش های خوب لینکدینتون

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2024-05-22 11:26

   خواهش میکنم موفق باشید ما سعی کردیم هر آنچه در مورد لینکدین باید بدانید را برای شما عزیزان بیاوریم

   پاسخ
 • am.ahmadzadehmiri93@gmail.com
  2024-05-26 13:20

  با دیدن آموزش همه چیز در مورد لینکدین خیلی چیزا یاد گرفتم شما ساخت صفحه شرکت در لینکدین را هم انجام میدید؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید