تفاوت Following و Connecting در لینکدین چیست؟ |تفاوت فالو و کانکت در لینکدین چیست؟

لینکدین بزرگترین شبکه اجتماعی حرفه‌ای  برای کسب و کار است و به شما این امکان را می‌دهد که برای حرفه‌ای که انجام می‌دهید شناخته شوید و خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید. هدف و فعالیت اصلی آن در حوزۀ تخصص‌ و مهارت‌های شغلی و کاری، یا اصطلاحاً Career افراد مختلفی که عضو آن می‌شوند، تعریف می‌شود. افراد معمولاً از لینکدین برای پیدا‌کردن پوزیشن شغلی مناسب، یا صحبت دربارۀ محل کار و مزایا و معایبی که در حوزۀ تخصصی‌شان با آن‌ها سر‌و‌کله می‌زنند، استفاده می‌کنند. با این حال  بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند که چگونه از آن استفاده کنند یا چگونه با حضور در این شبکه اجتماعی سود ببرند.

افزایش فالوور و کانکشن در لینکدین کمی نسبت به اینستاگرام و توییتر متفاوت است و کار تقریبا راحت تری است وقتی شما یک اکانت لینکدین فعال میکنید بهتراست فضای شغلی خود را مرتبط انتخاب کنید چون اینطوری افراد مرتبط به شغل خودرا پیدا میکنید و به راحتی با آنها ارتباط برقرار میکنید به صورت عامیانه تر شناخته میشید بین رقبا و فعالان زمینه کاری خودتان میتوانید نتایج بهتری بدست بیاورید.

یکی از مباحثی که برای بسیاری در شبکه جهانی لینکدین، مبهم است، بحث نوع اتصال به سایر کاربران است. دو نوع اتصال در لینکدین وجود دارد که عبارت است از:

 • Follow
 • Connect

در این آموزش سعی داریم راجع به تفاوت فالو و کانکت در لینکدین(فرق کانکت و فالو در لینکدین) بپرداریم و سپس راجع به اینکه چه کسانی دوست دارند فالور  چه کسانی دوست دارند کانکشن باشند؟  محدودیت  کانکشن در لینکدین و اینکه چگونه کانکت را به فالو تبدیل کنیم صحبت خواهیم کرد

تفاوت بین کانکشن و فالور لینکدین(تفاوت connect و follow در لینکدین)

ارتباط یا Connection، یک ارتباط دوطرفه بین افراد است. در این حالت  نیاز دارد یک کاربر دعوت نامه ارسال کند و کاربر دیگری بپذیرد. وقتی با کسی ارتباط برقرار می کنید، هر دو به طور خودکار همدیگر را دنبال می کنید. این بدان معناست که هنگام اتصال، هر دو می‌توانید اشتراک‌ گذاری ‌ها، به‌روزرسانی‌ ها و اطلاعات تماس یکدیگر را ببینید.

فالووینگ چیست؟اما وقتی کسی را follow می کنید، ارتباط بصورت کاملا یکطرفه باقی می ماند..  یعنی فقط شما پیگیر فرد و محتواهایش هستید و آن شخص به طور متقابل، شما را دنبال نمی‌کند

وقتی شما اقدام به follow یک کاربر می کنید دیگر نیاز به تایید شما از سمت او نیست و شما از این به بعد می توانید تمامی پست ها و مقالات آن کاربر را در feed خود مشاهده نمایید.

فالو یا کانکشن؟ کدام دکمه را انتخاب کنم؟

انتخاب اینکه دکمه اصلی پروفایل شما کانکت باشد یا فالو به نوع فعالیت حرفه‌ای‌تان بستگی دارد. اگر شما تولید کننده محتوا هستید یا فردی برجسته در زمینه کاری خودتان به شمار می‌روید – در اصطلاح، اینفلوئنسر هستید – پیشنهاد من این است که دکمه اصلی پروفایلتان را «Follow» بگذارید.

ولی اگر می‌خواهید با آدم‌های مختلف ارتباط داشته باشید، به آنها پیام بدهید، پستشان را ببینید و پست‌های خودتان را به آنها نمایش دهید، بهترین کار این است که دکمه اصلی پروفایلتان را «کانکت» بگذارید.

چه کسانی دوست دارند فالور  چه کسانی دوست دارند کانکشن باشند؟

عموماً افراد معروف و اینفلوئنسرهای لینکدین ترجیح می دهند که افراد آنها را follow نمایند تا اینکه بخواهند با آنها connection برقرار کنند. اما این در رابطه با افراد معمولی صدق نمی کند. فقط همانطور که گفتیم باید در تعداد ارسال درخواست های connection مراقب باشید که لینکدین شما را ربات در نظر نگیرد.

از کجا بفهمیم که چند کانکشن و چند فالور داریم؟

diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin1
diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin1

diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin1
diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin1

 

 چه زمانی میتوان به شخصی که جز کانکشن یا فالور شما نیست پیام دهید؟

1-    ابتداباید اکانت پریمیوم خودتان را فعال کنید
و البته تخصیص ماهانه پیام های InMail برای هر نوع حساب پرمیوم
این تعداد اعتبار پیام InMail است که به صورت ماهانه دریافت می کنید:
Premium Career: 5
Premium Business: 15
Sales Navigator Core: 50
Recruiter Lite: 30
این حداکثر تعداد اعتبار پیام InMail است که می توانید در مجموع جمع آوری کنید:

Premium Career: 15
Premium Business: 45
Sales Navigator: 150
Recruiter Lite: 120

2-    شخص مقابل هم قسمت InMail خود را باید فعال کرده باشد برای فعال کردن وارد قسمت me شده و privacy and setting شده و قسمت data privacy و قسمت  message  و گزینه InMailفعال باشد
3-     محدودیت تعداد کاراکتر  inmailبرای عنوان مسبج 200 کاراکتر و برای متن مسیج 2000 کاراکتر
4-    بعد از اینکه پیام InMailاول را برای شخص ناشناس فرستادید باید صبر کنید تا اکسپت کند تا بتوانید پیام دوم را برای او بفرستید.

diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin3
diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin3

چگونه می‌توانیم با یک شخص کانکشن ایجاد کرده یا حتی او را فالو کنیم؟

diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin4
diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin4

diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin5
diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin5

محدودیت تعداد کانکشن  و فالور در لینکدین به چه شکل است؟

در مورد محدودیت کانکشن در لینکدین باید گفت پلتفرم لینکدین برای کانکشن‌های درجه اولِ هر یک از کاربرانش «محدودیت تعداد» گذاشته است و شما نمی‌توانید بیش از 30 هزار کانکشن درجه 1 داشته باشید!!!

اکثر کاربران لینکدین می توانند 100 دعوت نامه در هفته ارسال کنند. اگر نمره شاخص فروش اجتماعی خوبی دارید و حسابتان قدیمی است، می توانید تا 200 دعوت نامه در هفته بروید.

چگونه دکمۀ کانکت یا فالو را در صفحۀ لینکدین خود فعال کنیم؟

diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin6
diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin6

diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin7
diffrence-between-follow-and-contect-in-linkedin7

2-روش دوم استفاده از Creator mode  است که در آموزش دلایل روشن کردن creator mode در لینکدین چیست؟ ببینید.

پیشنهاد

اگر دوست دارید با لینکدین و کاربردهای آن بیشتر آشنا بشید لینک آموزش لینکدین و اگر دوست دارید از خدمات لینکدین ما استفاده کنید لینک ارائه خدمات طراحی و بهینه‌سازی حرفه‌ای پروفایل شرکتی و شخصی  لینکدین را استفاده کنید.

مشاوره لینکدین

5/5 (3 نظر)

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • تفاوت کانکشن و فالور را خیلی خوب توضیح داید اگر فالور بیشتر باشه بهتره یا کانکشن؟

  پاسخ
 • مدیر سایت
  2023-11-07 16:58

  خیلی تفاوتی ندارد که کدوم تعداد فالور بیشتر باشد یا کانکشن

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید