بهترین زمان انتشار پست در لینکدین چه زمانی است؟

گرچه ایجاد یک محتوای با کیفیت برای رشد برند شما در لینکدین ضروری است. اما اگر آن محتوا در زمان نامناسب انتشار پیدا کیندو هیچ‌کس آن را نبیند  تاثیر مثبتی بر کسب و کار شما نخواهد داشت و نرخ بازگشت خوبی دریافت نخواهید کرد؟ بنابراین باید بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین را برای موفقیت تلاش‌های تبلیغات خود بدانید.

فاکتورهای مهم در انتخاب یک برنامه زمانبندی برای تولید محتوا در لینکدین

در انتخاب یک برنامه‌ی زمانیِ مناسب برای تولید محتوا در لینکدین، فاکتورهایی وجود دارند که باید مد نظر قرار داد. در ادامه به معرفی این فاکتورها – و ارائه شرح مختصری در مورد هر یک از آن‌ها – خواهیم پرداخت.

 • انتخاب بازه زمانی مناسب
 • پیدا کردن راهکارهای مناسب جهت تعیین بهترین و بدترین ساعت ها و روز انتشار پست در لینکدین برای مخاطبین بین‌المللی  و ایرانی
 • تجزیه و تحلیل پست با برنامه های زمانبندی

چگونه بهترین و بدترین زمان انتشار پست در لینکدین برای مخاطبین بین المللی و ایرانی را پیدا کنیم؟

انتخاب بازه زمانی مناسب

 • با استفاده از اطلاعات عمومی لینکدین، چهار بازه زمانی را انتخاب کنید:
 • صبح زود، قبل از رفت و آمد را هدف بگیرید.
 • درست قبل یا حوالی وقت ناهار سراغ دیگری بروید.
 • یک سوم را انتخاب کنید که در اواخر روز یا عصر رفت و آمد است.
 • بعد از ساعت کاری یکی را امتحان کنید.

 پیدا کردن راهکار برای تعیین بهترین زمان انتشار پست برای مخاطبان بین المللی و ایرانی

 • روی منطقه زمانی تمرکز کنید که بیشترین تعامل را برای شما به ارمغان می‌آورد و بیشترین مخاطبین شما در آن منطقه زمانی زندگی می‌کنند. برای اینکار در لینکدین یک صفحۀ تجاری و کاری داشته باشیم، می‌توانیم با استفاده از گزینۀ Analytics تشخیص دهیم که مخاطبان در چه ساعات و روزهایی فعالیت داشته‌اند و بهترین زمان برای پست‌گذاشتن در لینکدین چه روزها و ساعاتی است. همچنین، اگر سایت داشته باشیم، با استفاده از گوگل آنالیتیکس می‌توانیم و تعیین موقعیت جغرافیایی مخاطب تان استفاده کنید و سپس محاسبه کنید در چه زمان ها و چه روزهایی مخاطبان شما آنلاین هستند.

تجریه و تحلیل و استفاده از ابزارهای زمانبندی

 • یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از دریافت بهترین زمان برای ارسال پست در لینکدین، استفاده از ابزار زمان‌بندی رسانه‌های اجتماعی است. آنها پست‌ها را به موقع منتشر می‌کنند، آمار محتوایی را که قبلاً ارسال کرده‌اید دنبال می‌کنند و بهترین زمان‌های ارسال را بر اساس عملکرد محتوای گذشته شما پیشنهاد می‌کنند. ابزارهای مختلفی برای یافتن  بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین مانند SproutSocial، Buffer و HootSuite و نوین هاب وجود دارد.

معمولا بهترین و بدترین روزها برای انتشار پست در لینکدین برای مخاطبان ایرانی کی هست؟

 • شایان ذکر است که طبق آمارهای جهانی، روزهای وسط هفته، بهترین روزها برای گرفتن بیشترین نتیجه از انتشار پست در لینکدین می‌باشند؛ بر این اساس، آخر هفته‌ها و روزهای تعطیل – یعنی روزهای پنج شنبه و جمعه – جزو بدترین روزها برای پست گذاشتن در لینکدین به شمار می‌روند؛ زیرا تعداد مخاطبان فعالِ لینکدین در روزهای تعطیل و نیمه تعطیل کمتر است
 • از آنجایی که بخش عمده‌ای از کاربران لینکدین صاحبین کسب‌وکارها و کارمندان آن‌ها هستند، بیشترین میزان فعالیت در این شبکه اجتماعی در روزهای کاری و ساعات اداری اتفاق می‌افتد. به عبارتی دیگر، اگر مخاطبین هدف شما ایرانی‌ها هستند، روزهای شنبه تا چهارشنبه جزو بهترین روزها برای پست گذاشتن در لینکدین خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید که شنبه‌ها – به دلیل حجم کاری زیاد به نسبت روزهای دیگر – فعالیت‌ها در لینکدین به مراتب کمتر است.
 •  طبق همین آمار بهترین تایم پست گذاشتن برای ایرانی‌ها در ساعات ۷ صبح تا ۵ عصراست

معمولا بهترین و بدترین روزها برای انتشار پست در لینکدین برای مخاطبین بین المللی کی هست؟

 • همان‌طور که پیشتر نیز اشاره کردیم، در روزهای کاری و ساعات اداری بیشترین تعامل مفید در لینکدین وجود دارد. بنابراین، اگر مخاطبان شما، شهروندان دیگر کشورها هستند، روزهای وسط هفته (دو شنبه تا جمعه در اکثر کشورها) بهترین روزها برای گرفتن بیشترین نتیجه از انتشار پست لینکدین می‌باشند. همچنین، آخر هفته‌ها (روزهای شنبه و یکشنبه در اکثر کشورها) و روزهای تعطیل، جزو بدترین روزها برای پست گذاشتن در لینکدین به شمار می‌روند. البته باید توجه داشته باشید که دوشنبه‌ها – به دلیل حجم کاری زیاد به نسبت روزهای دیگر – فعالیت‌ها در لینکدین به‌مراتب کمتر است. علاوه بر این، با توجه به داده‌های شبکه اجتماعی لینکدین که از چندین شریک خود جمع‌آوری کرده است، بهترین روز برای انتشار پست در لینکدین برای جذب شهروندان خارجی «چهارشنبه» می‌باشد
 • بهترین زمان پست گذاری در لینکدین برای مخاطبان بین المللی پس اگر مخاطبین شما در کشور‌های دیگر ساکن هستند باید بدانید که بهترین ساعت پست گذاری برای آن‌ها ۱۰ صبح تا ۵ عصر است.

چرا بهترین زمان اشتراک گذاری پست در لینکدین با سایر پلتفرم ها متفاوت است؟

برخلاف دیگر شبکه‌های اجتماعی، هدف اصلی لینکدین کمک به حرفه شماست. به همین دلیل اکثر کاربران از لینکدین برای مشاهده پست‌هایی مرتبط با صنعت خود استفاده می‌کنند. براین اساس باید توجه داشت که این کاربران تمایل دارند در ساعات کاری روز، لینکدین خود را مشاهده کنند.

از YouTube ،Instagram و Facebook هم می‌توان به صورت حرفه‌ای استفاده کرد. با این حال همچنان محتوای آن‌ها معمولی‌تر و با هدف سرگرمی طراحی شده است. چنین تفاوتی در کاربری و هدف اصلی پلتفرم، انعطاف‌پذیری ساعت کاربری را ایجاد خواهد کرد که توجه به آن می‌تواند بازخورد منحصربه‌فردی را برای محتوای منتشرشده شما مهیا کند

پیشنهاد

اگر دوست دارید با لینکدین و کاربردهای آن بیشتر آشنا بشید لینک آموزش لینکدین و اگر دوست دارید از خدمات لینکدین ما استفاده کنید لینک ارائه خدمات طراحی و بهینه‌سازی حرفه‌ای پروفایل شرکتی و شخصی  لینکدین را استفاده کنید.

مشاوره لینکدین

5/5 (4 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید