معرفی 21 نکته مهم برای استخدام و کاریابی در لینکدین

قبل از به‌وجودآمدن شبکه‌های کاریابی از جمله لینکدین مجبور بودیم تلفن به دست باشیم و در روزنامه به دنبال فرصت‌های شغلی بگردیم و یا جاهایی برویم که بتوانیم با مدیرشان صحبت کنیم تا توانایی‌هایمان را به آنها را ثابت کنیم و استخدام شویم. اما امروزه با استفاده از روش‌های نوین کاریابی می‌توانیم رزومه آنلاین و حرفه‌ای بسازیم و شانس استخدام خود را بالاتر ببریم تا از فرصت‌های شغلی بین‌المللی استفاده کنیم و بتوانیم کسب درآمد دلاری کنیم.

 لینکدین بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی با برقراری ارتباط میان متخصصان و کارفرمایان به بهبود و ارتقا کسب‌وکارها کمک می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا سوابق شغلی، تحصیلی، مهارت‌ها، فعالیت‌ها و تجربیات حرفه‌ای‌تان را در قالب یک رزومه آنلاین و حرفه‌ای به‌حساب کاربری خود اضافه کنید. شما نیز می‌توانید با اکانت لینکدین خودتان از این فرصت طلایی استفاده کنید و در یک محیط تعاملی خود را در دید میلیون‌ها کارفرما، کارجو و مشتریان متقاضی خدمات و… قرار دهید تا استخدام کنید، استخدام شوید و خدمات خود را به دیگران ارائه دهید و یا حتی از آن برای تسریع روند مهاجرت شغلی و تحصیلی کمک بگیرید.

ماما در این آموزش قصد داریم 21 نکته مهم برای  hiring در لینکدین که به شما کمک میکنه چطور در لینکدین کار پیدا کنیم را آموزش دهیم

راه‌های بهینه‌سازی پروفایل لینکدین برای hiring در لینکدین

 یکی از راه‌های کسب درآمد و استخدام و کاریابی در لینکدین بهینه‌سازی پیج لینکدین و برقراری ارتباط با دیگر افراد در این پلتفرم است. اکنون این سؤال برایتان پیش می‌آید که چگونه در لینکدین کار پیدا کنیم؟ چگونه پروفایل لینکدین را بهینه کنیم؟ ما به بهترین روش به شما کمک خواهیم کرد که چگونه از راه شبکه اجتماعی لینکدین به اهداف خود برسید و کسب درآمد کنید.

برای پاسخ به این سؤال باید اقدامات زیر را انجام دهید:

OPTIMIZION-YOUR-LINKEDIN-PROFILE
 1. پروفایل حرفه‌ای شخصی و یا بیزینسی لینکدین بسازید

 برای‌آنکه در محیط حرفه‌ای و کاری لینکدین اعتبار بیشتری به پیج خود بدهید تا افراد اطمینان بیشتری نسبت به شما داشته باشند باید در ابتدا یک پیج حرفه‌ای داشته باشید تا یک ویترین درستی از رزومه کاری‌تان به آنها ارائه دهید. همچنین اگر شما صاحب کسب‌وکار برای خودتان هستید در کنار پروفایل شخصی، یک کمپانی پیج (company page) هم داشته باشید تا آخرین اخبار، مقالات و تخفیفات، خدمات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. برای این کار می‌توانید از خدمات سفارش ساخت پیج لینکدین ما کمک بخواهید.

 1. URL پروفایل لینکدین خود را شخصی‌سازی کنید تا کاربران به‌راحتی به صفحه و سایت شما دسترسی داشته باشند.
 2. از عکس مناسب و حرفه‌ای (رسمی و تمام چهره) استفاده کنید.
 3. در قسمت عکس پس‌زمینه ((cover page)، عکسی بگذارید که با دید اول حرفه شما را معرفی کند و از این طریق، جلب‌توجه و ایجاد اعتماد کند.
 4. دردسترس‌بودن خود را اعلام کنید:

 اولین کاری که برای پیداکردن کار در لینکدین باید انجام دهید این است که در دسترس باشید. این به این منظور است که اطلاعات تماس، status در پیج شما مشخص باشند، در قسمت jobs به استخدام‌کنندگان اطلاع دهید که برای فرصت‌های جدید در دسترس هستید و پیامی شخصی ارسال کنید تا به دیگران اطلاع دهید که در یک جایگاه شغلی به دنبال چه چیزهایی هستید. اگر به‌تازگی وارد این شبکهٔ اجتماعی شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم دوره آموزش لینکدین را مطالعه کنید.

 1. خلاصه‌ای را تهیه کنید که شامل کلمات کلیدی مهم باشد.

 قسمت (About) بخش مهمی از حضور شما در لینکدین و وسیلهٔ مناسبی برای ارائهٔ خود به کارفرمای احتمالی است. این کار نه‌تنها کمک می‌کند که هنگام جست‌وجو، پروفایل شما برای استخدام‌کنندگان ظاهر شود، بلکه به‌طورکلی شما را به‌عنوان یک داوطلب جذاب معرفی می‌کند.

 به یاد داشته‌اید که ۳ خط اول پروفایل شما در ابتدا ظاهر می‌شوند و باید خوانندگان را وسوسه کنند که برای خواندن بیش‌تر کلیک کنند؛ بگویید چطور می‌توانید به رشد کسب‌وکارها کمک کنید؛ بنابراین، مطمئن شوید که قسمت مقدمه شما جذاب است.

 1. عنوان مناسبی را درج کنید

 عنوانی (Headline) را انتخاب کنید که مورد قبول صنعت، شغل یا شرکتی باشد که می‌خواهید در آن استخدام شوید و تنها به نوشتن عنوان شغلی‌تان بسنده نکنید و خلاق باشید. برای یافتن عنوان مناسب، چند عنوان مرتبط با حوزهٔ شغلی‌تان را جست‌وجو کنید و ببینید بیشتر چه نتایجی ظاهر می‌شود. ارزیابی کنید که آیا این خلاصهٔ است از کارهایی که در حال حاضر انجام می‌دهید یا خیر.

 1. توصیه‌نامه داشته‌اید

 از همکاران و مدیرانی که با هم تجربه همکاری خوبی داشتید، درخواست توصیه‌نامه‌های شخصی (Recommendation) کنید. این کار یکی از بهترین راه‌های انتقال شایستگی شما به کارفرمایان جهت کاریابی از طریق شبکه اجتماعی Linkedin است و به اعتماد و اعتبار پروفایل شما کمک زیادی می‌کند.

 1. تمام ابعاد خود حرفه‌ای‌تان را نشان دهید

 هر چند ماه یک‌بار زمانی را به‌روزرسانی پروفایل خود اختصاص دهید تا مطمئن شوید پروفایلتان نشان‌دهندهٔ شخصیت حرفه‌ای شما است. یکی از راه‌های عالی برای انجام این کار، از طریق بخش volunteer Experience and Causes است؛ یعنی جایی که می‌توانید مشارکت‌های خود را لیست کنید و جایگاه بالاتری را در رقابت با سایرین کسب کنید.

 1. از نسخهٔ پریمیوم استفاده کنید.

 نسخهٔ پریمیوم (Premium) لینکدین فرصت‌های بیش‌تر در شبکه‌سازی، بیان دیدگاه‌ها و مهارت‌ها و توانایی پیام دادن به استخدام‌کنندگان را فراهم می‌کند.

 به‌علاوه این نسخه به شما یک نشان Featured Applicant اختصاص می‌دهد که پروفایل شما را برای شرکت‌ها برجسته‌تر می‌کند و به کارفرمایان نشان می‌دهد که شما به اندازهٔ کافی در حرفهٔ خود جدی هستید و می‌توانند روی شما سرمایه‌گذاری کنند. این همان خصوصیتی است که کارفرمایان در استخدامی‌های جدید به دنبالش هستند.

 1. از دانش خود استفاده کنید

 استفاده از بخش Publishing لینکدین راهی برای جلب‌توجه کسب‌وکارها است. شما می‌توانید با انتشار مطالب حرفه‌ای در قسمت پست و مقالات، شایستگیِ دانش و اطلاعات خود مرتبط با حوزه شغلی‌تان خود را در معرض دید دیگر کاربران قرار دهید تا بر افزایش اعتبار شما در این شبکه تأثیر بگذارد و از این طریق رئیس یا مدیر آینده شما را کشف کند و برای درخواست آن جایگاه شغلی به شما پیشنهاد دهد.

 1. ایندورس (Endorsement)

 نوعی تضمین از سوی کانکشن‌ها بر روی مهارت‌های ثبت شده فرد است. در واقع ایندورس به کارفرمایان نشان می‌دهد که شما در چه مهارت‌هایی تخصص دارید.

 1. کانکشن (Connection)

 با ایجاد کانکشن (فردی که شما، او را به شبکه خود اضافه می‌کنید) با افراد مختلف، امکان ارسال پیام، مشاهده آپدیت‌های پروفایل و درخواست برای توصیه‌نامه را فراهم می‌آورید.

 برای گسترش کانکشن‌ها در لینکدین می‌توانید از موارد زیر استفاده کنید:

 • به سراغ آشنایان بروید؛
 • با افراد بیشتری کانکت شوید؛
 • روابط و ارتباطاتتان را حفظ کنید؛
 • با شرکت‌های مختلف ارتباط برقرار کنید؛
 • با مدیران منابع انسانی ارتباط برقرار و از این طریق برای رزومه خودتان بازاریابی کنید تا خودت را در معرض دید این استخدام‌کننده‌ها قرار دهید.
 1. در گروه‌های لینکدین فعالیت کنید

 از امکانات کاریابی از طریق شبکه اجتماعی Linkedin فعالیت در گروه‌های مختلف است. در این گروه‌ها، کاربران به بحث و تبادل اطلاعات درباره موضوعات مختلف می‌پردازند. شما با شرکت در این بحث‌ها و به‌رخ‌کشیدن دانسته‌هایتان، می‌توانید ارتباطات بهتری برای آینده شغلی‌تان دست‌وپا کنید.

 1. انتظار مقالات یونیک در لینکدین

 مقالاتی باکیفیت بالا و منحصربه‌فرد بنویسید و در لینکدین به اشتراک بگذارید. اگر دارای یک صفحه شرکتی هستید، بهتر است کلمات کلیدی مرتبط در مقالات را به آدرس وب‌سایت شرکت لینک کنید. این کار در رشد رتبه سایت شرکت و افزایش ترافیک ورودی آن تأثیر دارد.

 1. کامنت گذاشتن بر پست دیگران و جواب‌دادن به کامنت‌های پست خود را فراموش نکنید.
 2. افراد فعال و تأثیرگذار ” مرتبط ” با شاخهٔ کاریِ خود را دنبال کنید، به‌ویژه افرادی که نه‌تنها در حوزه کاری شما مشغول به کارند؛ بلکه با شرکت‌های خارجی همکاری می‌کنند. برای یافتن پروژه خارجی نیاز به شبکهٔ گسترده‌ای از افراد در کشورهای مختلف دارید.
 3. بهینه‌ترین استفاده را از موتور جستجوی لینکدین داشته باشید.
 4. از معجزهٔ هشتگ‌ها غافل نشوید و هشتگ مرتبط را دنبال کنید.
 5. با استفاده از قابلیت جستجوی مشاغل (job search) پروژه‌های بین‌المللی را بیابید.
 6. صفحات شرکت‌ها را دنبال کنید

توصیه

 برای دسترسی به موقعیت‌های شغلی خارجی، لازم است تمامی نکات ذکر شده به زبان انگلیسیِ سلیس و بدون غلط باشد. از این توصیه غافل نشوید.

 2- کلام آخر

لینکدین یک شبکه اجتماعی بزرگ در سراسر جهان است که معرفی تمامی امکانات و پتانسیل‌های آن در یک مقاله نمی‌گنجد، بااین‌حال ما تلاش کردیم در این مقاله مهم‌ترین نکات کلیدی کاریابی و شبکه‌سازی در پلتفرم Linkedin را با شما به اشتراک بگذاریم.

در پایان توصیه می‌کنیم اگر هنوز اکانت کاربری خود در لینکدین را نساختید، همین‌الان اقدام کنید و با حضور فعال در این شبکه می‌توانید به موقعیت‌های کاری عالی دست یابید و آینده شغلی خود را تضمین کنید.

مشاوره لینکدین

5/5 (4 نظر)

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • am.ahmadzadehmiri93@gmail.com
  2023-11-02 16:28

  شما این 21 نکته اموزشی استخدام و کاریابی را به صورت فیلم ندارید؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2023-11-07 15:27

   به زودی فیلم اموزشی 21 نکته جهت آموزش و استخدام در لینکدین را به زودی براتون میزاریم

   پاسخ
 • مرسی از نکاتی که برای کاریابی در لینکدین یا hiring در لینکدین گفتید من که خیلی استفاده کردم

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2023-11-09 13:06

   خواهش میکنم ما به صورت خلاصه نکات کاریابی لینکدین را سعی کردیم اموزش بدهیم

   پاسخ
 • shirin shamsghahfarokhi
  2023-11-15 09:58

  نکات استخدام و کاریابی لینکدین را خیلی خوب توضیح دادید

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2023-11-18 17:08

   خوشحالیم آموزش کاریابی در لینکدین خوب بوده براتون

   پاسخ
 • amir-abrishamkar
  2023-11-16 12:04

  آیا برای کاریابی لینکدین باید اکانت پرومیوم لینکدین را بخریم؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   2023-11-18 16:58

   هم بله هم خیر لزوما اکانت پریمیوم لینکدین برای کاریابی لینکدین لازم نیست ولی تحلیل بیشتری بهتون میده

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید