آشنایی با Crazy Egg و استفاده از نقشه‌های حرارت برای بهبود تجربه کاربری وب‌سایت

در حال بارگذاری پخش کننده...

در دنیای دیجیتال، هدف اصلی طراحی وب‌سایت، تبدیل مخاطبان به مشتریان است. ابزار تجزیه و تحلیل Crazy Egg به شما کمک می‌کند تا ارتباط کاربران با وب‌سایت را بهتر درک کنید. با استفاده از نقشه‌های حرارت، نقشه‌های کلیک، ویدئوهای ضبط شده از کاربران و گزارش‌ها، می‌توانید نقاط قوت و ضعف وب‌سایت‌تان را شناسایی کنید. این ابزار به شما اطلاعات لازم برای بهبود تجربه کاربری و افزایش تبدیل مخاطبان به مشتریان را ارائه می‌دهد. با تحلیل دقیق تعاملات وب‌سایت، می‌توانید به شناخت بهتری از مخاطبان دست پیدا کنید و تغییرات لازم را اعمال کنید تا مخاطبان را به خوبی جذب کرده و تجربه مثبتی را برای آن‌ها ایجاد کنید

آنچه توسط ابزار crazy egg میتوانیم بفهمیم

 • بازدیدکنندگانی که از تبلیغات تلگرامی وارد سایت می‌شوند به کدام محتوا علاقه بیشتری دارند؟
 • بازدیدکنندگانی که از تبلیغات گوگل ادز به وبسایت وارد شدند روی کدام دکمه‌ها کلیک می‌کنند؟
 •  بازدیدکنندگان ارگانیک با چه ارورهایی روبرو شدند؟
 • بازدیدکنندگان روی کدام دکمه چندین بار کلیک کردند اما لینک مشکل داشته است؟
 • اگر متن CTA را تغییر می‌دادیم چقدر میزان کلیک تغییر داشت؟
 • ازدیدکنندگان چه میزان اسکرول داشتند و کدام بخش‌های وبسایت را بیشتر دیدند؟
 • فعال کنید.

CrazyEgg  چیست؟

با این برنامه می توانید به راحتی جمع آوری داده ها و آنالیز رفتار مخاطبین خود را شروع کنید. توسط این ابزار میتوانید ببینید که کاربران با کدام یک از نقاط صفحه بهتر تعامل برقرار کرده اند و محتوای بهتری بوده است و از این طریق راحتی تولید محتوایی رو انجام می دهید که نیاز مشتری  هایتان است.

این همان برنامه ای است که تمام کسانی که طراحی سایت انجام می دهند و می خواهند که فروش رضایت بخشی را تجربه کنند، باید داشته باشند.

از امکانات Crazy Egg می‌توان به نقشه‌های حرارت (Heatmaps)، نقشه‌های کلیک (Clickmaps)، نقشه‌های اشتراک‌گذاری (Scrollmaps) و تجزیه و تحلیل A/B تست‌ها اشاره کرد. این اطلاعات به وب‌مسترها کمک می‌کنند تا وب‌سایت خود را بهبود داده و تجربه کاربری را بهبود بخشند.

نحوه نصب ابزار crazy egg

install-crazyegg1
install-crazyegg1

 

install-crazyegg2
install-crazyegg2

 

 • نحوه نصب crazy egg با اسکریپت

  install-crazyegg3
  install-crazyegg3

  install-crazyegg4
  install-crazyegg4

  install-crazyegg5
  install-crazyegg5
 • نصب Crazy Egg توسط برنامه نویس

 • install-crazyegg-by-program
  install-crazyegg-by-program

  نصب Crazy Egg در وردپرس

install-crazy by wordpress
install-crazy by wordpress

از ویژگی های برنامه carzyegg می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Crazy Egg Snapshots

نمای‌اسنپ شات کریزی اِگ (Crazy Egg Snapshots)، یک ویژگی و ابزار از Crazy Egg است که به وب‌مسترها و بازاریابان کمک می‌کند تا تغییرات در صفحات وب‌سایت خود را  و نحوه عملکرد و میزان تعامل کاربرانشان با نسخه فعلی وب پیگیری کنند

این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا اسکرین‌شات‌های متوالی از یک صفحه وب را ضبط کنید تا تغییراتی که روی آن اعمال می‌شود را مشاهده و تحلیل کنید.

با استفاده از screenshot crazyegg، شما می‌توانید به طور دقیق تر ببینید که چگونه تغییراتی مانند تغییر طراحی، محتوا یا الگوهای تعاملی بر روی تجربه کاربری واکنش می‌دهند. این ابزار به شما کمک می‌کند تا تغییرات را مانیتور کنید و بر اساس داده‌های به دست آمده تصمیم‌گیری‌های بهتری در خصوص بهبود و بهینه‌سازی وب‌سایت خود انجام دهید.

Crazy egg snapshotsیک ابزرا مفید برای رصد و تجزیه و تحلیل تغییرات وب‌سایت شماست که نشان می دهد که آیا فعالیتی که انجام داده اید مورد نیاز مشتری هایتان بوده یا نه! در اصل در بهبود تجربه کاربری و افزایش کارآیی وبهینه سازی سایت شما کمک بسیاری انجام می دهد

 • crazy-egg-snapshot1
  crazy-egg-snapshot1

  crazy-egg-snapshot2
  crazy-egg-snapshot2

  crazy-egg-snapshot3
  crazy-egg-snapshot3

  crazy-egg-snapshot4
  crazy-egg-snapshot4

  crazy-egg-snapshot5
  crazy-egg-snapshot5

  crazy-egg-snapshot6
  crazy-egg-snapshot6

  crazy-egg-snapshot17
  crazy-egg-snapshot17

   Crazy Egg Heatmaps

Heatmaps به شما این امکان را می‌دهد تا نحوه تعامل کاربران با محتوای وب‌سایت خود را در یک نگاه بررسی کنید. شما با استفاده از Heatmaps، به جای اینکه صدها مورد از گزارش طولانی را آنالیز کنید، به سادگی با یک نگاه می‌توانید بفهمید که توجه مخاطبان شما به کدام موارد بیشتر جلب شده است.

نقشه‌های حرارت کریزی اِگ (Crazy Egg Heatmaps) یک ویژگی اصلی از ابزار تجزیه و تحلیل وب‌سایت کریزی اِگ هستند. این ابزار به وب‌مسترها و بازاریابان کمک می‌کند تا به شکل بصری فهم عملکرد کاربران در وب‌سایت خود را ارتقا دهند.

نقشه‌های حرارت، با تجمیع داده‌های مربوط به تعامل کاربران با وب‌سایت، نشان می‌دهند که کدام قسمت‌های صفحات وب بیشترین تعامل را دارند. به طور خاص، این نقشه‌ها با استفاده از رنگ‌ها، شدت تعامل را نمایش می‌دهند، به طوری که قسمت‌هایی که بیشترین کلیک، اسکرول یا تعامل دیگر را دارند با رنگ‌های داغتر نمایش داده می‌شوند و قسمت‌هایی که کمترین تعامل را دارند با رنگ‌های سردتر نمایش داده می‌شوند.

با استفاده از نقشه‌های حرارت کریزی اِگ، می‌توانید به سرعت متوجه شوید که کاربران شما بیشتر به کدام بخش‌ها توجه می‌کنند، کدام قسمت‌ها را کلیک می‌کنند یا به کدام قسمت‌ها اسکرول می‌کنند. این اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا نقاط قوت و ضعف وب‌سایت خود را شناسایی کنید و تغییراتی که ممکن است بر روی تجربه کاربری تأثیر داشته باشند را بهبود بخشید

 • crazy-egg-snapshot17
  crazy-egg-snapshot17

  Crazy Egg Confetti

دقیقا مانند Heatmaps است با این تفاوت که با استفاده از رنگ به شما نشان می دهد که کاربران شما کجا سایت را بیشتر کلیک کردند و تا چه اندازه به آن قسمت اهمیت دادند.

به عنوان مثال رنگ قرمز نمایانگر کلیک کاربرانی است که به وسیله یکی از صفحات مختلف وب‌سایت به صفحه مورد نظر شما در همان وب سایت مراجعه کردند.

در واقع این ابزار به شما کمک می‌کند تا بدانید هر کدام از مخاطبان شما از کدام کانال ورودی به وب‌سایت شما مراجعه کردند و نحوه تعامل کاربر با تغییر صفحات به چه میزان بوده است.

“confetti” یکی دیگر از ویژگی‌های کریزی اِگ (Crazy Egg) است که به وب‌مسترها و بازاریابان کمک می‌کند تا بازخوردهای دقیق‌تری در مورد تعامل کاربران با وب‌سایت‌هایشان بدست آورند. این ویژگی به شکل تجزیه و تحلیل کاربران کمک می‌کند و معلوم می‌شود که کاربران با کلیک کردن روی قسمت‌های مختلف صفحه چه اقداماتی انجام می‌دهند.

نمایش کنفتی به شما امکان می‌دهد که هر کلیک انجام شده توسط کاربران را با یک نشانگر مخصوص مشاهده کنید. این نشانگرها به رنگ‌های مختلف نمایش داده می‌شوند تا مشخص کنند که کلیک‌های مختلف از کجا آمده‌اند، به عبارت دیگر، از چه منبعی (مثلاً ترافیک مستقیم، ارجاع از سایت دیگر، جستجوی ارگانیک و غیره) به وب‌سایت شما رسیده‌اند.

با confetii، می‌توانید دقیق‌تر ببینید که کاربران از کجا به وب‌سایت شما وارد شده‌اند و به چه بخش‌ها توجه می‌کنند. این اطلاعات می‌توانند به شما کمک کنند تا استراتژی‌های بازاریابی خود را بهبود دهید و بهتر درک کنید که کدام بخش‌های وب‌سایت شما برای کاربران جذاب‌تر هستند.

 • confetti-crazyegg
  confetti-crazyegg

  Crazy Egg Scrollmap

نقشه اسکرول کریزی اِگ (Crazy Egg Scrollmap) یک ابزار تجزیه و تحلیل وب‌سایت است که به وب‌مسترها و بازاریابان کمک می‌کند تا رفتار اسکرول کاربران را در طول صفحات وب‌سایت‌ها درک کنند. این ابزار به شکل گرافیکی نشان می‌دهد که کاربران در طول صفحات به کدام نقاط اسکرول می‌کنند و به کدام نقاط کمتر توجه می‌کنند.

توسط carzy egg scrollmapکاربران چند درصد از زمان را در صفحه شما ماندند و قبل از ترک صفحه ها کدامیک از بخش های سایت را مطالعه کردند.

نقشه اسکرول، با استفاده از رنگ‌ها و اشکال مختلف، نشان می‌دهد که در طول صفحات وب‌سایت، کاربران به کجاها اسکرول می‌کنند و به کجاها کمتر دقت می‌کنند. بر اساس این اطلاعات، می‌توانید بخش‌هایی از صفحات وب‌سایت که کاربران بیشتر به آن‌ها توجه می‌کنند را تشخیص داده و از طریق بهبود محتوا، نقشه‌بندی یا تنظیمات دیگر تجربه کاربری را بهبود بخشید.

به طور کلی، نقشه اسکرول کریزی اِگ یک ابزار مفید برای درک عمقی‌تر از رفتار کاربران در طول صفحات وب‌سایت است و به وب‌مسترها امکان می‌دهد تا صفحات خود را بهینه‌سازی کرده و تجربه کاربری بهتری ارائه دهند.

 • scrollmap-crazyegg
  scrollmap-crazyegg

  Overlay

“اوورلِی” (Overlay) یکی از ویژگی‌های کریزی اِگ (Crazy Egg) است که به وب‌مسترها و بازاریابان کمک می‌کند تا تجزیه و تحلیل دقیق‌تری از تعامل کاربران با محتوا و صفحات وب‌سایت‌ها خود داشته باشند. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا داده‌های کلیک کاربران را روی محتواها، لینک‌ها و المان‌های مختلف صفحه مشاهده کنید.

با استفاده از ویژگی اوورلِیoverlay ، می‌توانید ببینید که کاربران در یک صفحه وب کجا کلیک می‌کنند. به عبارت دیگر، این ابزار به شما نشان می‌دهد که کدام قسمت‌ها یا المان‌ها بر روی صفحه مورد توجه بیشتری از کاربران قرار می‌گیرند. با این داده‌ها، می‌توانید بهترین مکان‌ها برای قرار دادن لینک‌ها، دکمه‌ها و اطلاعات مهم را تعیین کرده  و درک بهتری از کلیک ها یا المانهای خاص پیدا کنید و تجربه کاربری را بهبود بخشید.

در کل، اوورلِی یک ابزار مهم در تجزیه و تحلیل تعامل کاربران با محتواها و المان‌های وب‌سایت است که به وب‌مسترها کمک می‌کند تا بهترین استراتژی‌ها برای بهبود نقاط مختلف صفحه را شناسایی کنند.

 • overlay-crazyegg
  overlay-crazyegg

  List Report

“گزارش لیست” (List Report) یکی از ابزارهای تجزیه و تحلیل موجود در کریزی اِگ (Crazy Egg) است که به وب‌مسترها و بازاریابان کمک می‌کند تا داده‌های کلیک کاربران را در قالب یک لیست مرتب شده مشاهده کنند. این گزارش به شما اجازه می‌دهد تا تعداد کلیک‌ها و تعاملات کاربران با المان‌ها و محتواهای مختلف وب‌سایت را در یک فهرست واضح و قابل فهم مشاهده کنید.

با استفاده از گزارش لیست، می‌توانید به سرعت ببینید که کاربران به کدام المان‌ها یا لینک‌ها بیشترین توجه را دارند و کدام مناطق از وب‌سایت بیشترین تعامل را دارند. این اطلاعات می‌توانند به شما کمک کنند تا بهبودهای لازم را در طراحی، محتوا و بندرت‌های وب‌سایت انجام دهید.

در کل، گزارش لیست یک ابزار ساده و کاربردی در کریزی اِگ است که به وب‌مسترها امکان می‌دهد به شکل گویا و مرتب داده‌های تعامل کاربران خود را مشاهده کنند و از آن‌ها برای بهبود تجربه کاربری بهره ببرند.

 • list-crazyegg
  list-crazyegg

  Crazy Egg Recordings

خفن ترین قسمت Crazy egg در اینجاست! شما می توانید حرکات و کلیک های موس را مشاهده کنید. همچنین این که آنها چطوری شما به سایت شما علاقه نشان دادند را ببینید و برای بهتر شدن سایت از این کمک بگیرید.

recording-crazyegg
recording-crazyegg

 

اضافه کردن ADD-ON 

با استفاده از ADD-ON میتوان یا یک لینک خارجی یا پاپ اپ برای صفحه ای که میخواهیم بسزیم و در ان اگر سوالی داریم .

Add-on-crazyegg1
Add-on-crazyegg1

Add-on-crazyegg2
Add-on-crazyegg2

Add-on-crazyegg3
Add-on-crazyegg3

Add-on-crazyegg4
Add-on-crazyegg4

Add-on-crazyegg5
Add-on-crazyegg5

a/b test

قسمت A/B Test در Crazy Egg به شما امکان می‌دهد دو نسخه مختلف از یک صفحه یا المان وب را با یکدیگر مقایسه کنید تا ببینید کدام نسخه بهترین عملکرد را دارد. در این نوع آزمایش، یک نسخه به عنوان نسخه “A” (نسخه کنترل) و دیگری به عنوان نسخه “B” (نسخه آزمایشی) انتخاب می‌شود.

شما می‌توانید تغییراتی در نسخه آزمایشی انجام دهید مانند تغییر طراحی، متن، رنگ‌ها یا المان‌ها و سپس با استفاده از A/B Test، مشاهده کنید کدام نسخه توانسته بهبود معنی‌داری در نرخ تبدیل، کلیک یا هر متریک دیگری ایجاد کند.

این ابزار به شما امکان می‌دهد به طور دقیق‌تر ببینید کدام تغییرات بهبودی در تجربه کاربری و تبدیل مخاطبان ایجاد می‌کنند. از اطلاعات به دست آمده از A/B Test می‌توانید تصمیم‌گیری‌های بهتری برای بهبود و بهینه‌سازی وب‌سایت خود انجام دهید.

traffic

ChatGPT

قسمت “Traffic” در Crazy Egg شامل اطلاعاتی درباره ترافیک وب‌سایت شما است. این قسمت به شما امکان می‌دهد تا به طور دقیق‌تر نحوه ورود و تعامل کاربران با وب‌سایتتان را مشاهده کنید. با استفاده از این قسمت، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند تعداد بازدیدکنندگان، نرخ تبدیل، منابع ترافیک و البته موقعیت جغرافیایی کاربران را بررسی کنید.

شما می‌توانید از اطلاعات Traffic در Crazy Egg برای ارزیابی عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی، تحلیل بازارهدف و همچنین تنظیم استراتژی‌های بهبود تجربه کاربری و تبدیل مخاطبان استفاده کنید. با مشاهده ترافیک به صورت جامع و دقیق، می‌توانید تصمیم‌گیری‌های بهتری برای بهینه‌سازی وب‌سایت و جذب مشتریان بیشتر انجام دهید.

traffic
traffic

Goal

قسمت “Goal” در Crazy Egg به شما امکان می‌دهد اهداف خاصی را برای وب‌سایت خود تعریف کنید و عملکرد آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دهید. اهداف می‌توانند مربوط به تبدیل‌های مختلف باشند مانند خرید محصول، ثبت نام، دریافت اشتراک، و غیره.

در این قسمت، می‌توانید مشخص کنید که هر هدف چگونه مورد اندازه‌گیری قرار گیرد. به عبارت دیگر، می‌توانید تعیین کنید که وقتی چه کاربری اقدام به تبدیل به هدف مشخصی کند، چه عوامل و تعاملاتی باعث این تبدیل شده‌اند.

استفاده از قسمت Goal در Crazy Egg به شما کمک می‌کند تا بهبودهای لازم را در وب‌سایت انجام دهید تا نرخ تبدیل‌ها افزایش یابد و اهداف کسب و کارتان را بهتر دستیابی کنند.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید